Aromatizácia testosteronu

Príspevok v téme: Aromatizácia testosteronu
Kyrian

Vedel by mi niekto pomôcť a dať mi vedieť s čím sa musí viazať plazmický TST, DTH..., aby aromatizovali?

špeciálne mi ide o aromatizáciu testosteronu, kedy sa mení na estrogén.
Chcel by som vedieť s čím musí po chemickej stránke reagovať, aby k tomu došlo.
U každého muža k tomu dochádza denno-denne, iba by som rád, keby som to vedel aspoň v malej miere regulovať.
Niekde som čítal o tukoch, ale nič moc tam, nebolo... no neviem.

Za každú odpoved´k veci a nie odveci vopred dakujem...

kyrian

Teda ak je väčšina testosteronu produkovaná, lebo v ňom plávajú spermie a vysoký plazmický inzulín umožňuje jeho četnejšie prenikanie do krvného obehu, tak kvôli zvýšenej hladine aromatázy a reduktázy ako reakciu na vysoký plazmický TST sa ho síce vytvorí mänej pre tie spermie, ale ajtak ho viacej unikne do plazmy než by sa ho tam dostávalo normálne...

A môže sa dostávať do krvy kvôli inzulínom zníšenému SHBG aj ak sa práve neprodukuje?
Teda kade sa dostáva TST do krvy? Priamo cez cievy, ktoré napájajú Testy, alebo zo semeníkov?

Kyrian

Dakujem za link...

Iba dve otázky...

1. Takže tvorba 5a-reduktázy je nezávislá na produkcii aromatázi? Inde som čítal, že aromatáza je prekurzorom pre 5a-reduktázu, ale podla verbálneho vyjadrenia v textoch tvojeho linku a aj intuitívneho grafického znázornenia spätnej reakcie na vysokú hladinu TST na obrázku sú za nich zodpovedné iné enzými a tvoria sa nezávisle na sebe, iba patria k rovnakému systému feedbacku.

Takže ak má telo okrem regulačného systému s estrogénmi, aj ten 5a-reduktázy, tak Gynekomasia asi nieje nevyhnutná, ani pri umelo vysoko nadpriemernej hladine TST v krvy...

2. Ak som to spávne pochopil, tak inzulín zvyšuje hladinu voľného plazmického TST, ale kvôli spätným reakciám znižuje jeho celkovú produkciu v tele? Teda, že sa kvôli vysokej plazmickej úrovni produkuje menej, lebo ho viacej uniká do krvného obehu... ale unikne ho toľko, že bilancia je stále pozitívna napriek zníženiu produkcie je ho kvôli zvýšeniu hladín inzulínu v krvy stále viacej.
V takom prípade mi je konečne jasné ako je možné, aby cukor zhoršoval erektívne funkcie, ale zároveň zvyšoval hladinu volného TST v krvy.
Niesom síce expert cez biologiu, ale výrazom ako: "receptor, enzým..." rozumiem a pokial ide o statné, tak je výklad interpretovaný v dobrej následnosti, teda celkom zrozumiteľný. Takže ak tomu správne chápem, tak sú dva regulačné

vevericka

tento proces ma nastarost enzym aromataza..195.250.138.169 toto je celkom dobry clanok a je tam aj stat o aromataze..neviem na kolko sa vyznas v biologii, ale hadam tomu aspon s casti budes rozumiet

Kyrian

Alebo poznáte niečo na spôsob mestrolone bez predpisu? Aspoň, aby to malo rovnaké účinky a nemusí to byť zrovna farmaceutikum.