Podkozna vyrazka, nie vsak AKNE

Príspevok v téme: Podkozna vyrazka, nie vsak AKNE
bubo

Uz dlhsiu dobu mam na chrbte podkoznu vyrazku, ktora neboli, po vytlaceni sa znovu zvacsi. Mozno to bude zniet smiesne, ale ked sa to pokusam vylacit(asi hnis, aleb oco to je)tak sa to srandovno toci:) Ako ked do syra bambino spravite malu dierku a potom tlacite:) Ten hnis neprijemne zapacha, vytlacam si to cca kazdy 2 tyzdne. Skusal som aj tee tree oil...

RNG

Sprav si hustu kasu praskoveho cukru a kokosoveho(alebo aj olivoveho) oleja a nanes si to na ranu. Po case to vyschme na cukrovu chrastu.
Je to podobne, ako sa v historii pouzival med na rany. Cisty cukor zakonzarvuje bakterie-dehydratuje ich a zaroven cez ranu vyzivuje poskodene tkanivo
Rany sa hoja rychlejsie, zapalu a hnisanie prestanu.
Ja to pouzivam casto, ako cukrovkarovi sa mi rany hoja inac mesiace.

00dominka00

nechaj to tak to samo po case zmizne to si nepomozes vytlacanim ked to neni take hrozne tak nemusis stym nic robit

bubo

Mara- do krvi to vytlacit nejde... vzdy tam nieco zostane. Som mimo republiky a navsetva lekara ma bude stat €60! :)

mara

ahoj bubo. je to len podkozny tuk, ktory sa ti uklada pod kozou. je dobre, ze to vobec mozes vytlacit. odporucam ti to vytlacit uplne do krvy a dat na to nejaky alkohol kazdy den. ale skus sa aj s niekym poradit lebo to moze byt porucha potnych zliaz.