Ako spraviť špenát

Help

jimmy- som zastancom chutnej vyzivy:)))
a moze byt aj zdrava:)
ja nehovorim,ze je nezdravy,ale ze nema tolko zeleza:

Tu si to precitaj:)
feminity.zoznam.sk

jimmy

Help:
ty si nebodaj zastanca chorej vyzivy? :)
zaujimava zaluba :)

A uz ked sme pritom.. nastuduj si nieco ohladom fytochemikalii a anitoxidantov
a potom napis nieco o spenatiku :)))

Sade8888

Cibuľu speníme na oleji, pridáme špenát, zalejeme mliekom/vodou, za miešania pridáme vajcia, soľ, čierne mleté korenie, múku na zahustenie.
Miešame do zovretia. Pridáme nadrobno nakrájaný cesnak.
Zamiešame a odstavíme.S cesnakom nevaríme inak by zmes zhorkla.

Help

ach.....ja neviem co tu v tej teme robim:))
Zdrava vyziva:DD
A uz ked sme pri tom.....spenat vobec nie je taky zdravy ako sa o nom uz davno pisalo,ze ma velke mnozstvo zeleza:)

jimmy

spennhate napisal(a): tak, aby bol co najzdravsi..
no a v takomto pripade tam nema mlieko ani smotana co robit :) a ked uz zaprazka , tak z celozrnnej muky :)
Kelinka: s tou "udenou krkovickou" to nemozes mysliet vazne, vzhladom na vyssie napisane ;)

Kelinka

Špenát? To je obľúbená mňamka našich chlapov. Takže zväčša kupujeme mrazený, od farmára a pod. kvalitný. Nie so smotanou. Špenát nerozmrazujeme!!!!
Pripravíme si bledú zápražku, pridáme nakrájaný (nasekaný) zamrznutý špenát, soľ, troška bieleho korenia a drvený cesnak. Miešame kým sa zápražka dobre zmieša so šlenátom, pri čom stále ostávajú zmrazené kusy. Pridáme mlieko, nie veľa a miešame, podľa potreby ešte mlieko pridáme. Va ríme kým sa špenát celkom nerozpustí a dochutíme. Netrvá to dlho, o 15 minút je komplet celý proces hotový. Prílohu, kto ako má rád. Najlepšia je zemiaková knedľa, opečené plátky na troške oleja - nie vysmážané, iba orestované. A mäsožravci aj kus mäska, také údené karé, či krkovička, je celkom skvelé.

wranglica

ja kupujem mrazeny od Findus, necham rozmrazit zohrejem olivovy olej, pridam spenat, cesnak, cierne korenie a trocha soli, a smotanu a to varim spolu nejak 10 minut ale je to skor take polievkoidne =) ked chces zahustit tak na zaciatku treba pridat do oleja trocha muky a ked to zacne bublinkovat potom to odstavit pridat tam znova ten spenat atd a 10 min. varit =)