Strach z tehotenstva

Príspevok v téme: Strach z tehotenstva
MerryB

S pribudajucim vekom (28) si zacinam uvedomovat, ze by bolo mozno na case - splodit prveho potomka ;o)
Ked vidim v tv porody vzdy ma to dojme k slzam,ak pravda neratam, ze mam z toho aj poriadnu depku ;).
Moj problem vsak je, ze ked zacnem premyslat na samotnym tehotenstvom a vychovou dietata, zacnem mat negativne myslienky, ze tym, ze sa stanem matkou moj zivot akoby "skonci". Ze uz nebudem moct robit nic z toho, co som mohla doposial, ze tym akosi automaticky zostarnem a dostanem titul "teta". Neviem preco ma hned zacnu napadat tie odvratene stranky rodicovstva. Ja mam deticky rada, chcela by som mat v buducnosti dvojcatka (1 porod),ale tieto myslienky ma fakt macu. Netusim preco to tak je, ci som sebecka, alebo sa len bojim tej obrovskej zodpovednosti...Fakt neviem. Zazili ste aj vy nieco podobne? Ako ste to riesili?

ivanka_83

a tiez treba ratat s tym, ze po super obdobi tehotenstve pride narodenie a s nim 3 mesiace neustaleho namahania.ja som spala 3-5 hodin denne.maly neplakal, ale reval a vrieskal.neustale sme ho mali na rukach a hojdali.boli sme na prasky.nikto nam nepomohol.ani raz.mala som chut sa obesit.po 3 mesiacoch to skoncilo.najhorsie obdobie mojho zivota.niekto ma super baby.ktore stale spi a moze si uzivat maminka materstva.ja nie.ani som pri tom makani nestihala vnimat to chutnucke babatko.proste furt reval.hrozne.o to viac som si uzivala tie dalsie mesiace.ale je to skoda, ked dieta nespi, je to o nicom...

ivanka_83

ja som sa bala, ze ci budem dobra mama.a som.ale co som netusila, boli vydavky spojene s rodicovstvom.stoji to moc penazi.pampersky, vyziva, oblecenie.samozrejme nekvalitne lacne veci stoja dost a tie kvalitne az prilis.dalej hracky.syn toho tiez dost spapa, skoro ako dospelak.kocik, autosedacky, konicky, pomocky do skoly, kruzky, potom lyziarsky atd.ja som si myslela, ze len pleny su drahe.o jak som bola naivna.maly ma citlivu plet-takze drahe obrusky, kozmetika prasky.dnes ma sice len dva roky, ale topanky nas rocne vyjdu na 4000 kc.ja mu nekupujem z druhej ruky.obcas oblecenie z druhej ruky.ale velmi malo.takze treba si hlavne uvedomit toto.pretoze potom mozes byt nemilo prekvapena.a vela rodicov sa hneva na svoje dieti prave preto, ze musia stale nieco kupovat, ale plat je len jeden.rodicovska je almuzna.ja niesom ten pripad, co dietati dava vinu.to nie.ja milujem celym srdcom.dieta je uzasny tvor, prinasa radost a optimizmus.ale nie kazda zena to tak vnima.mam strie.cele brucho.aj s tym musis ratat.mozes ich mat vsade.proste skor, nez sa rozhodnes pre dieta, musis si vsetko uvedomit.pretoze v casopisoch su len tie pekne veci okolo materstva.ze ta okolie bude vnimat ako tetu-tak to je volovina, ktora mna nezaujima.skor je smutne, ze sexu je utrum.holt, niektorych muzov po tehotenstve sex nebere..aj s tym je dobre ratat.pretoze niektore zeny si to maluju moc ruzovo a potom to nezvladaju a chovaju sa ako hajzli, napr. nasa suseda.ta svoje dieta uspava slovami drz hubu.proste to nezvlada.

marienik

MerryB dieta zatial neries, raz to k tebe pride same od seba, budes chciet. Este stale mas cas. Som v tvojom veku a ako nad tym uvazujem, tak nad tym uvazujem, po dietati este netuzim... Je dobre, ze nad tym uvazujes, pretoze rodicovstvo je uloha do konca zivota. Ja si viem predstavit aj pekne stranky toho, byt matkou, ale na konci ma stale chyti panika nad tou hroznou zodpovednostou, keby som mala v brusku maleho cloviecika, tak by som bola zodpovedna za jeho vyvin, za to, ako zijem a co jem... Okrem toho, co ak bude chore a ja mu nebudem moct pomoct? Co ak sa da na zle cesticky a ja sa budem v 50tke zozierat a trapit? A ja som taky typ, co je vsetko, len nie bezstarostny, manzel sa uz teraz boji, ze ja skoncim na psychiatrii, keby sme mali dieta, zosediviem...Este si na to netrufam.

MerryB

Velmi pekne nazory, fakt dakujem. Ja viem,ze s dietatom pride iny zivot a snim urcite aj ine hodnoty a krasy. Len teraz to este nevidim, tak ako mozno casom budem ;)

Morzsi

ja som nemohla mať dlhé roky dieťa až po 2O rokoch zrazu prišlo....

mávala som také myšlienky , že asi nedokážem byť dobrá mama ...

Ja osobne si myslím, že odo mňa nieje momentálne šťastnejšieho človeka na svete

mamaluka

nikdy nebudeš pripravena na rodičovstvo na 100 % lebo nevieš ake budeš mať dieťa. až prax ťa naučí. tvoje pocity su normalne, aj som to pociťovala, ale potom raz som "vzala všetku odvahu do hrsti" a išlo sa na vec. od chvile ako som sa dozvedela že som tehu mám strach o moje dieťa. kym bolo v brušku som sa strachovala či bude zdrave, ako zvladnem porod, odkedy sa moje srdiečko narodilo mam strach, či som dobra mama, či nerobim nejaku chybu vo vychove, čo z neho vyrastie, bjim sa aby mi neochorelo..... ale nie je to všeto len o strachu. je to neopisatleny pocit štastia, ked sa narodi, ked uvidiš jeho očka, usmev, ked ta prvy raz pohladi, pozrie do oči a povie mama, lubim ťa. jasne, že sa tvoj život zmeni, ale život sa meni stale. vždy nastane nejaka zmena napr. nove byvanie, novy partner, nova praca, ukončenie študia. ved nežijeme 1OO rokov tak isto, menia sa naše zvyky .... je to zo začiatku tažke zvyknut si na novy režim, ale po čase ti to bude pripadať normalne. a po par rokoch,ked bude mat dieta 2-3 roky možte chodit na dovolenku spolu s nim. a určite aj stari rodičia dopomožu, aby si raz za čas mohla zajst ku kaderničke, len tak potulat sa sama po meste. dieťa nie je okova, ktora ta bude do konca života držat v dome medzi 4 stenami.

usiko

podla mna nikto nie je zrely na dieta pokial ho nema....pretoze ani z clankov ani z deti od pribuznych sa nedozvie presne, co ho caka, aj vdaka tomu ze je ti individualne......neznamena to ze si sebec, uvazujes normalne, nevies, co ocakavat a preto mas strach.....si proste taka.....ja som tiez takto uvazovala este pred 2 mesiacmi...co...pred dvoma tyzdnami...aj vcera....a to sa snazime o babatko.....

...tiez mam niekedy myslienky ze doterajsi zivot sa mi skonci a pride novy, iny, nebudem moct to, co mozem teraz a tak....ale aj tak viem, ze ak to male pride, budem tu a budem pre neho stale tu a prisposobim mu cely svoj zivot...citim to.....ale jasne ze su pochybnosti, ved deti este nemam.....neviem ake to je...ani v rodine nemame deticky....

...vies, teraz, ked sa snazime, tak ak vidim tehotnu zenu, tak jej zavidim /v dobrom/, ked vidim babatko, tak sa obzriem a tak......proste to budes citit....

...nerob si starosti, prejde to.....ked bude s skutocne chciet dietatko, budes to citit....