HPV

Príspevok v téme: HPV
monka

Vraj na to nie je liek.Ako sa toho môžem zbaviť sama?Podotýkam,že nemám žiadne príznky.Lekár mi to zistik cytolog.vyšetrením,potom mi robil odobratie tkaniva na histolog.a potom mi oznámil,že mám tento vírus,ktorý neskôr môže prerásť do rakoviny.Ako sa ja sama môžem z toho vyličiť?Čo všetko mám pre to spraviť? ďakujem

pišta

Možno nižšie popísané „veci“ vyzerajú príliš ideálne, aby sa dali uskutočniť. Treba hľadať, urobiť si SVOJ názor.
Maria Treben napísala v knihe Zdravie z božej lekárne toto: „Pán pre nás vymyslel na každú chorobu – bylinku“.
.
Ja tak trochu potichu dodávam:
Pán (Príroda), nám dáva možnosť si nájsť, PRE KAŽDÉHO svoju FORMULU ZDRAVIA.
Prajem ti úspešné hľadanie!:-)))

pišta

Vylepšuj svoju homeostázu a imunitu:
- Nájdi si pre seba vhodnú aeróbnu aktivitu, ktorá ti aspoň 2x týždenne prevetrá nielen hlavu ale aj srdiečko a tepny – rýchla chôdza, beh, badminton, ping-pong, tenis...ale nie príliš vyčerpávajúce
-vylieč, vylež každé nachladnutie, angínu a chrípku. Tak zabrániš rezudiálnym (zostatkovým) infekčným ložiskám, ktoré v človeku môže zostať a po kuse „trápiť“ jeho imunitný systém
-dobre oddeľuj stravu. Toto je dosť dôležité pre každého z nás. Cysty, ktoré v organizme vznikajú, často môžu pochádzať z nestrávených zvyškov potravy, ktoré sa kumulujú na určitom mieste. Organizmus ich chce oddeliť a tak ich obalí nejakou blanou. Toto je aj dobre. Zle niekedy je, že cysty sa takto vlastne vymykajú spod bežnej kontroly imunitného systému a žijú si „svoj život“. Ten niekedy sa transformuje do tumoru. Týchto slov sa neboj!. To nie je tvoj prípad!!!
-Zvýš podiel surovej stravy, ak ješ veľa varenej.
- Postupne zaraď ovocné a zeleninové šťavy. Dodávajú množstvo minerálov, vitamínov a zvláštny „magnetizmus“ (Walker) a ja dodávam – bude ťa viac priťahovať ku zdraviu J))
-Postupne vylúč všetky potravinové – jedy
-Napr. aromatizované, prifarbené, homologizované a inak „prilepšené potraviny“ prilepšujú obsah peňaženky výrobcom ale nie naše zdravie, postupne sa ich zbav
-Začni sa vzdelávať v oblasti zdravia. Jednoducho, čítaj dobré knihy, najmä v oblasti výživy!!
-Podpor svoju imunitu, na tomto webe je veľa dobrých informácií od viacerých prispievateľov
-Prečítaj si pozitívne príspevky na tomto webe. Nebudem písať ich autorov, nájdeš ich sama. Pôsobia (na mňa) veľmi blahodárne...(inak malá pomôcka – svietia všetkými (prípustnými) farbami : - )

pišta

Ahoj, Monka.
Tieto riadky prosím, necháp ako príkazy alebo prílišné vkročenie do tvojich „kruhov“. Sú to len moje názory, s ktorými samozrejme nemusíš súhlasiť a sú písané tak trochu možno aj pre ostatných a tak trochu aj pre mňa samého...
.
Pokús sa zharmonizovať celú svoju osobnosť:
-prichádza jar. Choď do prírody ku zurkotavým potokom sama alebo s niekým, koho máš rada. Takýto potok prináša radosť, odplavuje smútky a hnevy
-čo najčastejšie navštevuj prírodu. Dodá ti veľa nových síl, úsmev. Ja osobne mám veľmi rád Sliač-kúpele, záhradu okolo Topoľčianskeho zámku a arborétum v Mlyňanoch., ale príroda je všade pekná a obrodzujúca
-Nájdi si chvíľky, aspoň krátke, ak sa to dá, každý deň, len pre seba. Také „mrholenie času., keď budeš robiť príjemné veci, ktoré ťa bavia.
-Vynechaj televízne noviny, často sú poslami zlých správ. Takisto príliš akčné a ťažké filmy je dobré prenechať – ich producentom
-Sledovanie politiky je ubíjajúce, kto chce byť ubíjaný?....
-Utíš príliš silný hlas, ak ho v sebe máš, hlas po úspechu. Vlastne volá na nás všetkých, ale túžba po megaúspechu je taký silný tlak, ktorému podľahne aj v zdraví prakticky každý.
-Zaobli ostré hrany náročných vzťahov. Veľmi vyčerpávajú a - zraňujú. Toto je naozaj, naozaj náročné, ale kto to za nás spraví?
-Častejšie navštív svojich priateľov
-Pokús sa naučiť a praktikovať (hľadaj dobrých učiteľov, knihy či kňazov!!!) jedno z týchto meditívnych činností – Schultzov autogénny tréning, jógové uvoľňovacie cvičenia (šávasána...), čchi-kung (ale tradičný, nie športový) alebo úprimné (nie však dogmatívne) kresťanské modlenie. Sú to iné dimenzie, ktoré tíšia a „hladkajú“ naše často rozoklané duše