Škrípanie zubov počas spánku

kamcatko

ja skripem zubami uz niekolko rokov, mama tiez skripe. urcite t nie je psychicka porucha, ventiluje sa tym stres aj ked mate pocit ze vas nic netresuje, psychika sa takto uvolnuje. tiez mam ten boxeristicky nahubok, lebo rano mi bolest zo sanky vyrazala az k spankom. mama tiez strasne skripe, totalne si rozdrtila zuby takze jej nasadili titanove korunky so zivotnostou 10 rokov. ona ich rozdrtila za 2 roky. takze fakt radim ten gumeny nahubok.

milagros

moje skripanie v spanku sa objavilo asi pred dvoma rokmi a stale sa stupnuje. asi pred rokom som sa na to sama zacala budit ale je to este horsie, pred mesiacom som sa zobudila na to ze ma bolia vsetky zuby a som uplne vycerpana. inak aj koli tomu som uz prisla o zub.uz som s toho zufala. skusila som vsetko od cvicenia az po jedenia jablka pred spanim. CO MAM ROBIT????

viktoria56

Ahojky, tiez som zistila ze skripem zubami. Najprv som si z toho nic nerobila, ale ked som sa minulu noc pocula bolo to nieco hrozne, problem je len v tom ze neskripem pravidelne :) len z casu na cas. Asi navstivim zubarku ako radite a aspon som zistila ze nie som sama s tymto problemom, diky.

liv25

no v mojom pripade ja si myslim ze to bude psychicke napatie,stres.. lebo aj cez den sa hrajem s vlasmi.. alebo ked uz som maximalne vystresovana tak uz zacnem aj nechty obkusovat..ruky sa mi zacnu triast a v noci zas to skripanie..teraz nedavno aj cez den sa mi stalo ze som zacala skripat zo zubami a zistila som ze som to spravila preto lebo ma to upokojuje.. inak ked nemam psychicke vypatie tak v pohode vsetke neduhy odidu.. a neviem a co sa tyka vykrikovania zo sna to nema asi nic s tym spolocne... ja dost casto rozpravam ale to je tym ked sa mi sniva nieco co velmi prezivam..

panika

na skripanie (teda proti :D) vam moze zubar urobit ,,nasadku,, na zuby-je to nieco take ako maju boxeri.lebo tu nejde len o neúprijemny zvuk, ale najma o poskodzovanie zubov

nela

Ja mam 19 rokov a už od malička škrípem zubami, viem, ze je to dost neprijemé bo uz ma viacej ludí poculo skrípat v noci zo zubami ako aj najnovisie spolubívajúce na intráku. A ešte viem aj z toho hladiska, ze je to nepríjemné, lebo som sa raz v noci mozno pred dvoma rokmi sama pocula skrípať a bolo to otrasné, no ja zatial z tým mojim skrípaním nic nerobim ale najblizsie ked navstívim moju zubarku, tak jej to poviem. heh

lew1s

Aj ja skripem zubami pocas spanku. Som to nevedel dovtedy, kym som nezacal zit s priatelkou. Tu niekedy ja 3x zobudim pocas noci. Mam s toho nervy. To je take nieco ako chrapanie. Akoze pomoze mi ten strojcek??? alebo co mam robit ?

kurnos

No ja vraj tiez skripem...A vraj dost neprijemne :D Zatial mi to nevadi, ale ked strasite, ze mi casom zo zubov nic neostane asi by som sa na to mal spytat najblizsie zubara. No na druhej strane si myslim, ze by si to vsimol, keby mi mizlo zo zubov nie.? :o)

sony

sonya. aká náhoda s menami. Vieš ty to máš dobré, ty o tom aspoň nevieš lebo spíš, ale ja som škrípal pri sexe a to bola sila ver mi. Tento problém majú ľudia s veľkým rozsahom pohybu sánky to ti povie tvoj stomatolog. Porucha to nie je iba sa ti niečo zlé sníva. Mne to už nehrozí, lebo som si dal urobiť niektoré zuby čo mi chýbali porcelánové a tie už neškrípu. Takže môžem kľudne s... ďalej.

tish

ja mam podobny problem, suvisi s mojou depresiou a uzkostou, zubarka mi vysvetlila, ze okrem psychiky moze ist aj o zlozvyk. ak to trva dlho, poskodzuje to zubnu sklovinu. tiez sme sa bavili o zubnej nasade, ktora sa nosi dlhodobo. kamoska ma podobny problem so skripanim a teraz jej musia vsetky zuby davat doporiadku, zbrusila si ich.