Škrípanie zubov počas spánku

mirkass

Ja škrípem zubami už dlhší čas vôbec si to v noci neuvedomujem ..niekedy sa v noci zobudím na tlak na zuby..:( Je to hroznéé a nedá sa to zastaviť.. :D :D Neviem čo mám robiť..:(

klok

...ja som zacala skripat zubamy ked som sa rozisla s mojim priatelom. Nerozisli sme sa najlepsie a strasne vela veci zostalo medzi nami nevypovedanych neukoncenych. Po nejakom case sme sa zacali rozpravat a stazoval sa mi, ze ho strasne bolia zuby nakolko v noci zacal sktripat zubami a strasne sa poti. Je to podmiene psychikou, nechce si to prisznat, ja som sa uz so vsetkym vyrovnala, zuami v noci neskripem ale par mesiav im dalo zabrat, mam ich pekne zhladene. Je to podvedomi stres a horsie je ak sa clovek ktomu nepostavy a zacne to riesit.

Ivka zub.tec

Juraj, pokial ti splint (dlaha) odstiepil zo zuba, ci plomby existuju take splinty, ktore nepobsahuju kovove uchytky :-). Je to vlastne plastikova dlaha, na ktorej je vrstva akryliku.

Juraj P.

Zdravim... no aj ja skripem zubami uz X rokov (mam 24) nie je to len v psychike...nikdy som nemal problem so stresom som az prilis optimisticky clovek :o) + relaxacie a vypustenie od stresu mam zvladnute otec je psycholog... zubarka mi dala urobit \\\"chranic\\\" (25 eur) oproti skresanej sklovine za tie roky, nie az tak vela...bezproblemovo som s tym zaspaval a nemal som ani problem ze by mi v noci vypadol z ust... no po 2 mesiacoch nastal problem ta nahrada mi nici \\\"blomby\\\" resp. jedna mi vypadla na stolicke a druha uz sa stiepi... nechcem nikoho odradit, za zubarim zajdite co najskor nechcete predsa raz nosit zubnu nahradu... ja musim skusit alternativu lebo zuby dalej \\\"skresavat\\\" nechcem ale platit za opravy \\\"blomb\\\" to tiez nieje sranda... skripaci zubov drzte sa:-)

pharmist

Bruxizmus - skripanie zubami je prejav nadmernej aktivity CNS pocas spanku, najma v REM faze, sprevadzanej snami. Su lieky ktore dokazu REM fazu potlacit, ale vobec ich neodporucam, pretoze REM faza je dolezita pre psychicky odpocinok a pamatovu stopu. Navyse pri ich vysadeni sa mozog snazi "dohnat zameskane" a spanok je potom sprevadzany nocnymi morami a zivymi snami. Kedze nejde o ziadnu psychicku poruchu, najlepsie je zaobstarat si nasadku na zuby a naucit sa s tym zit.

midi

ja sa chcem kvoli skripaniu zubov z frajerom rozist, to sa neda pri nom spat. uz som ho posielala zubarovy a nechce tam ist lebo sa za to hambi.

tomtom

Zdravim... tiež škrípem zubamy, mam 24 rokov a prišiel som na to len nedávno vďaka priatelke ktorú som budil, ani neviem kedy sa to začalo ale stihly sa mi rozpadnúť dva zuby, dolné 5ky oproti sebe takže aj jedenie robý miestamy dosť problém. Z toho som dostal aj zápal okostnice, jeden zub už mám zablombovaný ale pravidelne zvykne ráno bolieť, niekedy aj celý deň takže nech už je príčina akákoľvek(u mňa asi ten stres) nespoliehal by som sa na to že to prejde.

dumote

nie som si celkom istý,či je to naozaj hlavne psychická záležitosť.Môj 10 ročný syn škrípe od svojich šiestich rokov,nebadám na ňom,že by mal nejaké stresové alebo psychické problémy.