príkrmy

Príspevok v téme: príkrmy
bublik

zdravim, zacala som prikrmovat mojho vyse 4mesacneho syna zeleninkou, zatial mu chuti, zaujimalo by ma kolko zeleninky popapali vase deti v tomto veku, lebo neviem kolko mu dat, maly ma citlive brusko, kazdu chvilu ho trapi zapcha alebo vetriky, mam obavu aby som ho neprekrmovala. po krmeni sa mi zda nepokojny a zaroven vsak rychlo vyhladne, uz po dvoch hodinkach pyta mliecko. davam mu tak 125ml prikrmu...

simca_medova

Dakuejm za tip, kase som vobec nedavala, chcela som rovno prejst na zeleninove prikrmy :) tak dufam ze toto mu uz naozaj bude chutit :D

amelianov1117

Keď nechce, tak choď na to pomaly. Vyskúšaj napríklad takéto kaše sunar.sk, tie by mu predsalen mohli lepšie chutiť ako zelenina napríklad, a tie sa dávaju už malinkým deťom od 4.mesiaca. Ja si myslím že to by mohlo zachutiť.

simca_medova

Tak baby ja mam skor opacny problem. Mam 8mesacneho syna, je kojeny ale rada by som ho uz aj niecim prikrmovala, lenze on proste nezje nic. Nic nechce ani len ochutnat.....

bublik

dakujem za odpoved, tiez som zacala postupne, maleho bohuzial nedojcim a lekarka povedala ze mam zacat dokrmovat zeleninkou, najskor som mu davala menej no uz po tyzdni papal ako zralok tak som mu zacala davat plne davky. ked sme pili mliecko zvykol papat 5 krat za den, teraz je to 6 lebo po obede dlho nevydrzi, skusim mu teda tiez dat najskor mliecko... lekarka mi moc nepovie, dala mi tri brozury a to bolo vsetko, ze tam to vsetko mam, je tam toho dost popisane, tak ale ja potrebujem po lopate vysvetlit :-) tak dakujem, uvidime ako to pojde dalej.

meggy10

bublik porad sa z lekarkou, ked ho kojis nemusis este prirmovat a hlavne ed ma problemy s bruskom, my sme zacali s vyzivu, ale len trosku a tak som mu zvysovala davky a tak isto aj s kasami najprv som mu robiila len 50ml, tam pise, ze 4 mesace ma spapat 120 a tak som mu postupne zvysovala a teraz mu robim 150ml, maly ma pol roka, ma uz svoj rezim, rano ma iba mlieko na desiatu mal dnes nasuchane jablcko s hruskou a nadrobenym dojcenskym keksikom a to ovocie mu striedam jeden den mu pridam banan a na dalsi den hrusku a na obed ma mlieko a o pol hodinky ma zeleninu s masom a na olovrant znova mlieko a potom vyzivu, tej zje cele sklicko 190g. a potom na veceru ma kasu a na noc mlieko.