Oslabenie autoimunitneho systemu

Peto T

Ahá, Wikipedia.. a bez citovania akéhokoľvek relevantného výskumu.. mohol som si myslieť.

Ďakujem, neprosím, pre mňa sú dôveryhodnejší dvaja nositelia Nobelovej ceny a desiatky vedcov, ktorí s vysokými dávkami vitamínu C skutočne pracovali a skutočne ich skúmali a o svojom výskume publikovali v recenzovaných lekárskych žurnáloch.

Peto T

radana: Konské nie - kôň si vo svojej pečeni vyprodukuje každý deň viac pre svoju potrebu, plus čo-to ešte prijme pri spásaní zelenej trávy.

Help

PREJAVY NADBYTKU VITAMÍNU C

Akútna toxicita vitamínu C je malá. Podanie vysokej dávky vedie spravidla prinajhoršom k podráždeniu žalúdka a tráviaceho traktu. S klasickou hypervitaminózou sa u tohto vitamínu nestretávame. Telo si nevytvára zásoby vitamínu C a jeho nadbytok sa vylúči obličkami. Po vysadení dlhodobo zvýšeného príjmu vitaminu C však môže dôjsť k paradoxnej hypovitaminóze.

Podávanie vysokých dávok vitamínu C môže interferovať s podávaním niektorých liekov; nebezpečná môže byť kombinácia s niekterými stopovými prvkami, predovšetkým s prechodnými kovmi, ktorá môže viesť k tvorbe reaktívnych foriem kyslíka (v minulosti boli popísané aj klinicky významné otravy). Vysoké dávky askorbátu tiež interferujú s množstvom bežných klinickobiochemických vyšetrení. Podľa niektorých štúdií zhoršuje dlhodobé predávkovávanie vitamínom C chorobnosť aj úmrtnosť, predovšetkým na ochorenia srdca a ciev.

cs.wikipedia.org

a to je len jeden z mnoha dalsich odbornych clankov.

Peto T

Denz: Keby som sem dal 5, 10, 50 odborných publikácií, aj tak ich nebudeš čítať a budeš pokračovať v nepodloženom zastrašovaní.
Zdravý človek = zlý pacient.

Mýlim sa azda?

Alebo dokážeš priznať, že nemáš žiadny vedecký argument?

Peto T

Denz: Zbytočne sa snažíš vyvrátiť niečo, čo už 50 rokov spoľahlivo toľkým ľuďom funguje.

Ku svojim zastrašujúcim tvrdeniam si zatiaľ nedal JEDINÝ dôkaz.

Denz.

Peto T-
Stale dookola ta ista pesnicka o farmaceutickom priemysle....
A uz zrejme aj viem preco tebe a podobnym to tak vadi....
Stve vas,ze vase mudrosti sa daju vyvratit.

Peto T

Denz: Stále tie isté nedokázateľné výmysly, ktoré rozširuje farmakopriemysel, ktorému je vitamín C neprekonateľná konkurencia.