Očná joga

baša

ahoj aj ja by som chcela vyskusať očnú jógu, ake pozerala som kurzy a všetky boli len v BA a ja byvam v okoli BB a LM nevie niekto o kurze ocnej jogy niekde v mojom okoli?Ak ano tak mi prosim dajte vediet.pa

rita

ja som ocnu jogu cvicila asi 1,5 roka kazdy den a uplne sa mi upravil zrak, skratka uz som nepotrebovala okuliare. cvicila som podla brozury : Dobrý zrak pre každého. - 1. vyd. - Bratislava : Robinson
ISBN 80-85256-95-9 (brož.)

dajana

Kedysi, uz je to niekolko rokov, cvicila som poctivo niekolko mesiacov. Akurat som vtedy studovala na vysokej skole, takze zrak som si kazila permanentne. Ale - nezhorsil sa mi! Neviem, ci vdaka joge, ale kamaratkam, co mali presne take iste dioptire ako ja, sa zrak dalej zhorsoval.

alternativa

Knizka Ralph J. MacFadyen: Zahod okuliare /s podtitulom Ako sa pomocou kazdodennej ocnej gymnastiky da zlepsit zrak/. Tu je popisana tzv. Betesova metoda na korekciu roznych poruch zraku vyhradne fyzickymi a dusevnymi cviceniami.

tanja

Cvicila som jogu oci s cvicitelkou 10 dni pri mori. Po tomto pobyte som citala bez okuliarov/mam 1,5 dioptrie/. Skoda, ze mi to vydrzalo asi mesiac a zrak sa doma zhorsoval, do 3 tyzdnov som bola zase s okuliarmi. Ale doma som necvicila. Urcite svoje urobil aj slnecny svit a precistenie ocnych kanalikov morskou vodou.

iriska

Ahoj, skusala som to, sice som najprv pocitovala slabu bolest v ociach ako keby som mala svalovicu, robila som to asi mesiac, a zrak sa mi vyrazne nezhorsil, vlastne sa mi vobec nezhorsil a zhruba ostal taky, aky je. Mala som z toho lepsi pocit, a teraz aj vdaka batesovej metode(cosi podobne) udrzujem svoj zrak v normalne a snad sa aj zlepsi. Napis potom na mail, ako si dopadla:)