HRT 3 vysetrenie s ocami

Príspevok v téme: HRT 3 vysetrenie s ocami
oci

chcem sa vas opytat ci uz niekto bol na HRT 3 vysetreni s ocami ja som to uz absolvoval 3x no ale to posledne vysetrenie dopadlo velmi zle mam same kriziky ale na ostatnych pristrojov co mi vysetrovovali oci ako je Pachymetria tlak keratometria ocne pozadie segment a sklovec oka som mal obe oci v poradku ....ale HRT vysledky mi vyhodnotili ze mam GLAUKOM doktorka tomu tiez nerozumela tak sa vas chcem opytat ci mi neviete niekto PORADIT na AKO PRINCIPE TO HRT vyhodnocuje pravdepodobnost glaukomu mam iba 21 rokov a nechcem byt slepy

Sliecko1993

Nemá náhodou k dispozícii kartičku pre glaukomatika? Ak by mi niekto vedel poslat vzor bola by som velmi rada

cocci

teraz sa podrzte. ja mam tiez same cervene kriziky, ale doktorka, ktora robila vysetrenie povedala, ze glaukom nemam. avsak do spravy uviedla, ze mam a v ocnej ambulancii, kde mam kartu mi dali vysvetlenie take, ze je to tam napisane KVOLI POISTOVNI!!!!!! NEMAM SLOV A NEVIEM AKO TO RIESIT....

tpmn

Nie je to vobec bolestive, len sa budes pozerat na 1 bod a lekar ti bude pritom pozerat do oci:-) Nic to nie je, takze klidek.

salyer

ahote.prosim vas chcel by sa spytat.dnes som bol u ocneho a odporucil ma na HRT vysetrenie...vedeli by ste mi poradit ako to prebieha co to je a ci je to bolestive alebo nie???
Dakujem pekne

oci

a toto su vysledky od ocneho co mi robil vysetrenia.
www37.zippyshare.com

este takato otazocka niekde na internete som cital ze HRT moze urcit za glaukomatika aj zdraveho cloveka tak ja neviem ale dost mi je blbo ze tam mam krize

oci

ahoj tak zacalo sa to asi pred 2 rokmy ked ma stale bolela hlava na jednej strane tak obvodna ma poslala k ocnemu na neurologiu atd....a aj na CT kde bolo vsetko okej ..u ocnej som mal tiez vsetko oka ale ona povedala ze pre istotu spravime HRT ....bol som tam a od vtedy som mal chodit kazdy rok na kontrolu....teraz som bol tie minuly tyzden v piatok a ak chces tak si pozry vysledky ak to pomoze...
HRT-1strana www18.zippyshare.com
HRT-2strana www28.zippyshare.com
HRT-3strana www14.zippyshare.com

a z toho co vypliva ze ked mam kriziky ze budem slepy omg? ano ostatne vysledky som mal v poraidku u ocnej...
povedala mi ze este raz by ma poslala na CT a tam mi co mozu sistit na CT s ocami ?
ak by si este nieco vedela viac o mojom vysledku z HRT kludne mi napis (

datelinka1

máš poškodený terč zrakového nervu, alebo si vo veľkom riziku poškodenia. zvláštne je, že ostatné vyšetrenia sú negatívne. ako ti to zistili? prečo ti odporučili vyšetrenie HRT? máš poruchy videnia? bolesti hlavy?
bol si odoslaný na CT vyšetrenie mozgu?

oci

tak teda ja mam vysledky z toho HRT 3 na prvej strane mam fajky +4 vykricniky a na druhej strane kde je GLACOMA PROBABLY SCORE mam na PO same kriziky a lave same Vykricniky takze z toho vypliva ze mam glaukom alebo co lebo ani sama doktorka nechapala ostaten vysetrenia som mal uplne v poriadku ocne pozadie tlak pachymetria keratometria atd..... len to HRT ukazuje ze mam glaukom nevies ako to stym bude ?

datelinka1

Heidelberg retinal tomograph
HRT umožňuje nebolestivé a pritom precízne vyšetrenie zrakového nervu pri glaukóme a iných ochoreniach zrakového nervu, umožňuje zhodnotenie objemu nervových vlákien zrakového nervu. Vďaka sofistikovanému softvéru je možné presne hodnotiť progresiu zmien zrakového nervu, alebo poukázať na stacionárny nález. Prístroj umožní 3-rozmerne zobraziť terč zrakového nervu aj s patologickými zmenami.
sade, prepáč, predpokladám, že admin zmenil názov témy :-)