Žiarlivosť a spôsob ako sa jej zbaviť....

Príspevok v téme: Žiarlivosť a spôsob ako sa jej zbaviť....
ynnuf

Ako sa dá bojovať so žiarlivosťou? Viem čo robím zle, neviem s tým bojovať. Vychrlím vždy všetko a oheň je na streche. Súvisí to aj s chorobou, ktorú mi zistili pred tromi rokmi a odvtedy sa mi rúca všetko. Život, vzťah....
Psychológ povedal že mám ...neviem či to napíšem presne...psychosomatické niečo z mojej choroby. Ide o takú chorobu, ktorou napr. na SK trpí asi 20 ľudí, na svete niekoľko sto, nedá sa liečiť a má mnoho vedľajších príznakov. Nevedia ju liečiť, čítala som aj o úmrtiach veľmi mladých ľudí.
Z toho vyplýva moje asi milión percent mínusové sebavedomie, nepracujem, som stále doma atď. Strašne ma to všetko ubíja, takisto aj môjho partnera, lebo sa ten môj pesimizmus prenáša aj na neho.
Bojím sa že ho stratím, lebo som mu na ťarchu a tak. A pritom sama vedome robím všetko preto, aby som ho odohnala. Keď je nahnevaný, povie mi také veci, že mám dosť to vôbec rozdýchať. Viem, že život s chorým človekom prevráti veci naopak.... potrebujem pomoc, len neviem kde ju mám hľadať. Mám sa zmieriť s chorobou, a potom to bude lepšie. Začnem si veriť, nepodceňovať sa atď. Len ako to docieliť? Ja to nedokážem. Nedokážem pochopiť prečo ja a podobné veci. Psychológ povedal čo treba robiť, ale ako to riešiť, to nie.
Psychiater by vedel pomôcť viac? Môj muž mi povedal, že sa na mňa nepozerá ako na fyzicky chorú, ale ako na psychicky chorú :-(((((

janab

Poradím maľovať. Kúpiť si nejaké lacné farby (temperky) a kúpiť si plátna (je ich dostať v obchodoch pre kreatívne činnosti),štetce a maľovať. Aj ked ste to nikdy nerobili, skúste to.

Možno budete mnohí prekvapení, že to viete. Akýkoľvek motív, čo vás napadne.Zaveste si to na stenu, bude to vaša tvorba a bude vám robiť radosť.

Bacil5

ja som tiez chorobne ziarliva..nebola snom u ziadneho psyschologa ale viem to!!Ziarlivost je stasna,ale aj proti nej sa da bojovat..nepodliehj tomu neber to ako tvoj najväcsi problem..tes sa zo zivota najdi si neaku robotu..ked je clovek stale doma mus ratat s depresivnou naladou..to je normalne clovek staca chut do zivota nema ziadnu energiu a straca sebavedomie..Myslim ze to nebude len ziarlivostou..zameraj sa na svoje ciele..Ukaz svojmu priatelovi ako sa viez zo zivota tesit,chot medzi ludi,chod si zatancova chot sa s priatelom opit,chote do kina.....Kazdy jeden clovek ma svoju cenu,len nesmie na nu zabudnut..Mila ziarlivka prajem ti vsetko dobre a dufam ,ze najdes nek job co ta bude bavit a da ti silu zacat odznovu zit...

shakti1

ak máš nejakú chorobu, ktorá ťa zavrela doma, tak skús meditovať.Kúp si knihy o liečení, napr. reiki. Dostala si šancu, aby si na sebe pracovala aj duchovne.nedefinovala si chorobu,tak neviem o čo ide, ale meditácia je zázračná, aj na liečenie. žiarlivosť je psychický stav, kedy sa ty podceňuješ, možno máš ubolenú dušu, možno zabúdaš dýchať. asi si sa ty sama uzavrela nielen fyzicky ale aj duševne. 3-krát sa nadýchni, predtým než niečo povieš......