Otcova mozgova prihoda.

Príspevok v téme: Otcova mozgova prihoda.
DCERKA

chcela by som vas poprosit o radu...

Ocino mal pred cca 2ma rokmi mozgovu prihodu, po ktorej zostal chvilu v nemocnici, potom sa mu prihodila znovu, po ktorej zostal na domacom lozku a davali mu nejake infuzie..
nema ziadne vaznejsie nasledky, ako ochrnutie alebo podobne... pracuje na polovicny prac. uvazok, teda na 4h denne.. lahke prace ako udrzbar a pod..
ale odkedy sa mu to prihodilo, je velmi opatrny, samozrejme, zlakol sa vtedy, ze je to jeho koniec, takze to, ze je opatrny mu nikto nevycita.. ale ide aj o to, ze zostal strasne naladovy, stale ma pravdu iba on, ked ho o nieco doma poprosime, aby spravil, tak je z toho vela reči alebo kriku, ze nic bez neho nevieme spravit :) proste n ervozita je hned na stole.... ale my mu nechceme zle.. ked nie je tie 4h v praci, tak je staaale, staaale v posteli pri telke.. samozrejme, ze jeho telo, svaly, organizmus je tym nič nerobenim vycerpany, oslabeny, teda vybehne hore schodmi a je upachteny a ledva rozprava a lapa po dychu.. neda si vsak povedat, ze to ma z toho lezania, nič nerobenia.. starne a čim je človek starsi, tym sa viac chova ako male dieta... jedina vada, ktora mu zostala, je trosku rečova vada.. velakrat pouzije slova nie ktore chce, ale podobne.. ako napriklad namiesto kalamita povie katastrofa a pod... a tiez sa velakrat nevie vyjadrit.. ale to je vsetko ok, to pisem len pre priblizenie jeho situacie.. chceme mu nejak pomoct, nejak mu vratit chut do zivota, ale jeho nic nebavi, len ta telka.... no a v lete rad kosi... co ale moze len bud skoro rano alebo neskor vecer, nakolko na slnku byt nemoze... takze v lete ani nevychadza.. je iba vo svojej klimatizovanej izbe, kde to tiez samozrejme prehana s tou zimou a tiez si neda povedat... nechceme mu zle, ako ho mame nasmerovat spravne a aby pochopil, ze sme sa vsetci nepostavili proti nemu? viem, ze je to pre neho tazke.. bol osobnym soferom niekolkorokov, no teraz soferovat uz nemoze a chce ist s mamou do tatier.. ked povieme, ze to neprichadza do uvahy, opat sa nahneva, ze z neho robime krypla :( poradte prosim, ako narabat s osobou, ktora ma taketo stavy, nalady a nič ho nebavi....
ma 58 rokov.

DAKUJEM!

DCERKA

nie nie, určite ho neodcudzujeme za jeho nalady a spravanie.. len mu chceme pomoct byt veselsi, nelezat iba pri TV, trosku pohybu, aby netrpel ochabnutostou... nechceme, aby sa opustal.. on je aj bol vseobecne velmi citlivy a velmi si to pripusta, ale nikto, aj ked v dobrom, nemoze mu pomoct.. chce len pokoj od vsetkych.. dokaze sa aj smiat, aj bavit normalne, tesit z vnučatok, ale proste niekedy nie.. niekedy vie byt naozaj protivny a vybijat si zlost napriklad na psovi :( ked steka, tak ho stale upozornuje a ked neposluchne, ide ho zbit.. i ked nas pes ma asi j50kg, tak pre neho je to pohladkanie, ale proste, je to provokacia toho psa a ocino si zas len ublizi, lebo si napriklad vo voliere buchne hlavu, alebo sa posmykne a podobne.. a potom je nervoznejsi este viac... v tomto vsetkom mu chceme pomoct sa vyvarovat zlosti a zlej nalade... len nevieme uz ako.. lebo vsetko mu vadi a nic sa mu naozaj nechce.. ale.... ako sme akurat dnes uvazovali.. je presne, ako bol jeho otec. uplne sa na neho meni... a s tym sme veru lahky zivoto nemali... teda hlavne mamina moja, ktora sa o neho starala az do smrti.. akurat, ze nas ocino uz nefajci ani dlheeeee dlheeee roky nepije.. ale nalady, reci, gesta.. presne po svojom otcovi....
najst mu tak zalubu, co ho bude bavit a zabavi ho keby aspon len 2-3h denne.......

zazrak1

Ľudsky mozog je veľmi chúlostivý na akékoľvek nedostatky a hlavne poruchy v tele.Po celoživotnej práci okolo dôchodkového veku každý hľadá nejaký zmysel svojho života. Každý z nás má vo svojom živote nejakú predstavu a nejaký cieľ,ku ktorému sa celý svoj život vracia a snaží sa ten reálny život trochu usmerňovať. Vo väčšine prípadoch táto snaha ľuďom nevychádza.Z tohoto dôvodu po prežití časti života sme sklamaní a smutní a rôznymi vonkajšími negatívnymi prejavmi ovplyvňujeme svoje okolie.A ak nás postihne nejaká príhoda sme z týchto dôvodov sklamaní a bezmocní.V prvom rade treba mať pochopenie pre takto postihnutých, byť k ním ohľaduplný a s mierom na perách sa s nimi vo vhodnej chvíli o tomto probléme porozprávať. Ak človek dospel v 58 rokoch ku dvom mozgovým príhodám, tak tam v jeho životospráve bolo niečo nezdravé. Je zapotreby aby sa to aspoň na zvyšok života zachránilo to čo sa ešte dá. Treba trvale tento organizmus ozdravovať, potom sa aj psychika človeka zlepší. Ak potrebujete bližšiu pomoc napíšte.

delphia

zrejme neostava nic ine, nez tolerovat jeho nalady. podla toho, v ktorej casti mozgu doslo k nahlej prihode, mozu byt aj nasledky rozne. pocnuc ochrnutim, stratou reci, az po zmenu osobnosti (zatatost, nervozita, vybusnost, arogancia). no a zrejme ta zmena osobnosti vas najviac trapi. otec vsak zato nemoze. nevycitajte mu to, ale skuste sa tym zmierit.