Pichanie v prsniku

Biela.Kobra

Je možné, že si mala naozaj alergickú reakciu od slnka alebo od "podprsenky" alebo ak si použila nejaký krém a pod., prípadne kombináciou týchto faktorov. Ak ti to prejde samé, ten pás už asi nepoužívaj a pri opaľovaní buď opatrnejšia.
Pichanie na konkrétnom mieste v prsníku bude mať zrejme iné príčiny. Ak si presne vieš nahmatať, kde ťa to bolí, môže ísť o zhluk zhusteného tkaniva, väčšinou to bolí na tom istom mieste alebo len na niektorých miestach - ja toto mám celý život. Ak je bolesť ťažšie lokalizovateľná, môže ťa to pichať od chrbtice, tam by pomohla rehabilitácia a vhodné cviky. V každom prípade, ak by sa to opakovalo, šla by som s tým k lekárovi a ak by si si náhodou nahmatala tvrdší jasne ohraničený útvar, tak s návštevou lekára nemeškaj.

AmSimona

Ahojte, mám 20 rokov a chcela by som sa spýtať, či sa už niektorej z Vás nestalo to čo mne. Približne začiatkom tohto mesiaca som sa išla prvý krát v tomto roku trošku opalovať a mala som na vrchu taký elastický pás (miesto podprsenky). Po pár minútach ma začal škriabať/svrbieť pravý prsník. Stále som si ho škriabala a keď mi naň svietilo slnko ma to pálilo. Keď som si ho nachvílku zakrila rukou už nepálilo. Pri prezliekaní som si všimla červený fľak na vrchnej časti kde ma to svrbelo a aj na bradavke. Neviem či som to teda mala červené z toho škriabania alebo zo slnka. Po asi 2 dňoch mi začervenanie úplne zmizlo ale teraz som zacítila takú miernu bolesť keď som si to trošku zmagla a mám pocit že je to také pichanie. Skoro stále ma bolí chrbát takže neviem či by to mohlo mať súvis s tým začervenaním (ktoré môže byť asi aj alergia) alebo je to z chrbtice. Každopádne ma zaujíma či sa to už niekomu nestalo a o čo asi ide. Ďakujem

AmSimona

Ahojte, mám 20 rokov a chcela by som sa spýtať, či sa už niektorej z Vás nestalo to čo mne. Približne začiatkom tohto mesiaca som sa išla prvý krát v tomto roku trošku opalovať a mala som na vrchu taký elastický pás (miesto podprsenky). Po pár minútach ma začal škriabať/svrbieť pravý prsník. Stále som si ho škriabala a keď mi naň svietilo slnko ma to pálilo. Keď som si ho nachvílku zakrila rukou už nepálilo. Pri prezliekaní som si všimla červený fľak na vrchnej časti kde ma to svrbelo a aj na bradavke. Neviem či som to teda mala červené z toho škriabania alebo zo slnka. Po asi 2 dňoch mi začervenanie úplne zmizlo ale teraz som zacítila takú miernu bolesť keď som si to trošku zmagla a mám pocit že je to také pichanie. Skoro stále ma bolí chrbát takže neviem či by to mohlo mať súvis s tým začervenaním (ktoré môže byť asi aj alergia) alebo je to z chrbtice. Každopádne ma zaujíma či sa to už niekomu nestalo a o čo asi ide. Ďakujem

gemerka

mna picháva v prsia a mala mi prísť menštruácia a ja som s toho veľmi smutná ale antikoncepciu belara užívam dobre. A vôbec neviem čo sa to som ňou deje. :-((.

Môže to byť aj hormonálne.

macka44

sumka urcite to bude mat nieco spolocne s chbticou, ale prevencia nie je nikdy na skodu :), ja som mala asi pred 2 tyzdnami tie bolesti a mala som ich aj pred 3 mesiacmi ale bolest ustupila ... momentalne mi nic nie je ale urcite navstivim aj lekara, drzim palce

macka44

Ahojte mám 17 rokov a aj mňa pichá už druhý deň na pravej strane hrudníka, skôr by som povedala, že tesne vedľa hrudnej kosti a to pichanie pociťujem tesne pod prsníkom. Keďže to pociťujem ako bolesť vyžarujúcu z hrudnej kosti do psníka možno to bude mať niečo spoločné s chbticou i keďže mám problémy s chrbticou. Ale mám hrôzu z tej bolesti. Bolesti mám pri kašlaní, pri chôdzi a niekedy aj pri námahe.

natally11

Chcela by som sa opytat Anetky78, že či ešte stale má tie problémy s prsníkom.
Ja mam tiež niečo podobné, 2x som bola na USG a lekár nič nevidel. Zaujímavé je to, že ja si hocikedy na pravom prsníku hrčku nahmatám a lekári nič nevidia.

Peter Bauer

To bude pravdepodobne od chrbtice.nádové ochorenie sa prjavuje ináč.

Poznámka, ešte jedna rada:

skúste si vytiahnuť špendlík z podprsenky.