ziarlim, som nestastna...

Príspevok v téme: ziarlim, som nestastna...
evellin

S priatelom sme 2 roky,je nam spolu dobre...problem je v tom, ze je dost ziarlivy, a co ma netesi,zacala som ziarlit aj ja....predtym som mala 3rocny vztah, ale vobec som neziarlila...priatel je fesak, galantny, pozorny...a ma velmi rad ked je obdivovany, tesp. lichoti mu zaujem opacneho pohlavia. To by bolo este v poriadku.Co ma vsak zoziera, je, ze iniciativu vyvija aj on,rad teda flirtuje...obzera sa na ulici za inymi zenami, odpisal by na sms aj Marfusi z Mrazika, len aby si pomasiroval svoje ego...je vo vytrzeni, ked sa niekto obsmieta okolo mna, ziarli,ale zaroven mu to aj lichoti, ze chcem jeho, ze "je vitaz"...niekedy mam pocit, ze ma tresta za to, ked sa niekomu pacim, tym, ze on zas vyvija inde aktivity...Neviem ake pocity u nho vyvolava jeho ziarlivost, ale ja dost vnutorne trpim, potrebujem pocit istoty, nie ten co mi dava on, a sice ze onho mozem kedykolvek prist a ze mam onho stale bojovat alebo co...viem ze ma miluje, kamarati vravia, ze to je jeho jesitnost, lenze mna to trapi...co mam robit? Ako prestat ziarlit, alebo ako ho zmenit???

lala

Tak to len pozeram co si ten chlap ku tebe dovoluje. Daj mu najavo ze niesi jeho majetok a ze tym co stvara ta len uraza. A ja si myslim, ze moj partner ziarli, tak ale toto je uz vazne vela. Asi si je tebou moc isty a preto skusa tvoju trpezlivost. Neozyvaj sa mu aspon tyzden, daj mu najavo ze mas aj ty svoj zivot. Povedz mu co sa ti na vasom vztahu nepaci a preco s nim vlastne si. Bud sa uvedomy, alebo nestoji zato s nim stracat cas. Pretoze na udrzanie vztahu nestaci len laska...drzim palce

xyxy

Ewellin, je mi Ťa ľúto. To čo robí ten tvoj je faktasi choré a bude sa to asi zhoršovať.Viem, že sa to takto ťažko rieši. Veľmi nerád sa začínam prikláňať k tomu, aby si rozmýšlala o inom mužovi.Prepáč.Všetko má svoje hranice.

slusny_muz

JE to velmi divne. Asi bude mat nejaku uchylku tym smerom, ze Tebe potrebuje dokazovat ze aky je on geroj.
Myslim ze tolerancia je fajn ale u "zdravo" ziarliveho partenra, nie u toho Tvojho.
Podla mna Ta neskutocne uraza a nevazi si Ta...a boh vie kam to az zajde...asi fakt tam ako si napisala...

evellin

Ahoj, hovorila som mu, ze mi to vadi, povedal, ze nemam dovod ziarlit, ze ma miluje, ale ze na druhej strane ho to aj tak trosku tesi, lebo "je to znamenie, ze ho lubim a ze mi na nom zalezi", ze by bolo zle keby som neziarlila...lenze mna tym psychycky nici, a to nie som nejaka labilna, ani odkazana niekoho zobronit o jeho pozornost...snazim sa byt tolerantana,minule sa stretol so svojou byvalou a ked som mu na to povedala ze a co ma byt? Ze na Martu neziarlim, reagoval tak, ze " pockaj az uvidis fotky..." a vytasil digitalny fotoaparat a ukazoval mi ju ako sedi za stolom pri kavicke s vystrihom az po pupok...no pekne mala prsia, ale mam sa zblaznit???? To sa mi zda uz chore...neviem co tym sledeuje...on si asi mysli ze ziarlivost je prejav lasky, a najradsej by bol keby som ziarlila 24 hodin denne...lensie cim viac sa snazim byt nad vecou, tym su jeho podnety intenzivnejsie...tak neviem ci mam robit cirkus kvoli kazdej malickosti, alebo byt tolerantna a nad vecou, az kym ho nenachytam niekde na namesti sulozit na lavicke za bieleho dna (ospravedlnujem sa),aby vo mne vyvolal prejav ziarlivosti...

xyxy

Milá Evellin, žiarlivosť je nebezpečná vec, níčí lásku, psychiku. Ja som kedysi tiež tým trpel a odrazu som si uvedomil, že je to hlúpe. Buď niekomu verím, alebo nie. Pravd však je, že flirtovať s inými ženami by v tvojej prítomnosti nemal,može Ťa to urážať.Je však prirodzené, že úplne sa toho zlozvyku nezbaví asi nikto, ale má sa to udržať v tej rovine zdravej žiarlivosti, ktorá vzťah nerozbije. Požiadaj ho otvorene, aby s flirtovaním prestal.

aňa

evellin..ked si nebola v byvalom vztahu ziarliva, tak tvoj sucasny priatel ti pravdepodobne dal dovod na ziarlivost, potom co pises, sa ani necudujem. Nepokusila si sa s nim o tom jeho spravani porozpravat?

evellin

zaujimalo by ma ci mate niekto podobne skusenosti...
niekedy fak neviem, ci je to "jesitnost" alebo sa niekde hlboko v nom ukryva nepolepsitelny suknickar....