Vši - vysusene hnidy

Príspevok v téme: Vši - vysusene hnidy
silanka

ahojte.mala sestra priniesla zo skoly vsi.prisli sme nato pred 4 dnami a zacali sme ,,deratizerske,, prace.kupili rozne pripravky a dali sme do toho kopu penazi.nato, ze mala par dospelych jedincov,zabili sme ich za 2 dni, co som rada :) a kazdy den jej dokopy aj 5 hodin vyberame hnidy z vlasov, ale rada by som vedela, ze ako zistim, ci tie hnidy su zive alebo vysusene.niekde som citala, ze zive pukaju, alebo ze su cisto striebroleskle, no ja nachadzam aj take hnede.a ked su mimo vlasov tak sa nevyliahnu, ze ? dakujem za odpovede :)

zuzulienka9

my sme na vsi nasadili z lekarne nyda pripravok a tie hnusne vsi aj hnidy sa udusili asi do 20 minut a bolo po probleme a potom som ich len hrebienkom vycesala

katarina.ol

dcera mala asi len 20 vsi a takych vacsich par hnid ako nic strasne, my sme to len umyli prvym samponom co sme nasli v lekarni liquido duo forte a vycesali, nemuseli sme sa obzvlast trapit

maruška12

nám kokos, ocot ani nič domáce nezabralo, nezabilo to všetky vši; nám pomohol až prípravok z lekárne liquido duo forte, obsahuje aj sérum tak je účinnejšie ako ostatne; ten pozabíjal všetky vši

macejka7

Ja mám veľmi dobré skúsenosti s liquid duo forte, pomohol viac ako ostatné prípravky z lekárne, ktorý zabili tak len polku vší. Skvelé sú octové zábaly, farby na vlasy, žehličky a samozrejme hodiny a hodiny vyčesávania :)

bambulík70

Mám dve dcéry obidve majú hnidy,na vlasy im dám olej na noc. Na druhý deň im na hlavu nastriekam Difusil Care ten zabije hnidy aj vši,potom ešte všivákom vyčešem.Keď im potom pozriem hlavičky, vysušené hnidy neťahám silou z vlasov, ale malými nožnicami odstrihnem ten vlas na ktorom sa hnida nachádza.

Timi mimi

Veľmi dlho mam hnidy pomôžte mi niekto sa ich zbaviť prosím len abi som ich nemala ked niečo viete čo pomôže okrem vičesávania dajte vedieť napisťe

silanka

no citala som ze zehlenie pomaha :D ona ma vlasy po pas, dlhe huste, zvazovali sme, ze ju ostrihame, ale zive zvieratka nema tak cakame co bude. a kazdy den, sampon nejaky francuzsky :D Paradidose, potom kondicioner nato urceny, vycesavanie, potom spray a to cela rodina, hoc my mame hlavy ciste,ale prevencia.a capice sa vyvaraju a sestra kedze je skolopovinna tak ma prazdniny a samozrejme nepojde do skoly.nechcem vyzniet rasisticky, ale my cistotny ludia, to nachytame od nejakych spinavych romov a vyhodime kopu penazi, casu a aj nervov ach, nerozculujem sa, ale dakujem :) az ma hlava rozsvrbela :D

Denz

:)
zehlickou:))
pravidelne jej umyvajte vlasy so samponom proti vsiam a kazdy den jej vycesavajte tie hnidy........
Je to vazne pliaga a je zlozite sa toho zbavit.Najhorsie je to,ze je obdobie kedy nosia capice....aj tie treba pravidelne menit a ziadne bundy s kozusinou.
Postelne treba tiez prezliekat.
Nezavidim.......