Analna fistula

Príspevok v téme: Analna fistula
Lukeb1

Dobry den vedel by sa niekto podelit a skusenosti z operacie tejto neprijemnej veci? Mam 28 rokov v novembry ma hrozne zacal ma velmi bolied zadok a o 3 dni sa mi pri koencniku spravil vriedok velkosti slivky.Doktor to narezal ,vytieklo kopa hnisu a dal mi tam drenaz
asi 3 krat to muzel potom zase narezavat, ked hnis neodtekal a uzavrelo sa to.Toto trvalo asi dva tyzdne,
potom sa mi to zhruba zahojilo ,repikove kupele som si daval a pod,ale obcas bolo citit pri koencniku maly vriedok,tak som isiel zase k chirurgovi opet to trochu narezal len minumm hnisu vyslo a hovoril ze asi to bude treba odstarnit chirurgicky.Potom dva mesiace nic obcas samo trosku neico z toho vytieklo ale nejak som to neriesil.To minuly tyzden som radsej isiel k chirurgovy poslal ma na endorektalne USG ,potvrdila sa ta fistula ,poslal ma do nemocnice na chirurgicku ambulanciu a tam prask hned ze operacia a v celkovej anesteze a dali mi aj termin na 17.2,trosku som sa lakol,dneska som bol este na nejakm vysetreni velmi neprijemnom,nejaka skiagrafia alebo co zaver je tam napisany:analna fistula komunikujuca s lumenom rekta.
Ma niekto stymto skusenost co je to za operacia? kolko sa lezi v nemocnici?Trva dlho rekonvalescencia? bohuzial od doktorov som sa malo dozvedel aj dneska som sa pytal toho primara co mi to robil,ze ako je to velke a tak ,ci je len jedna fistula alebo viac nepovedal okrem:'to je ta fistula' nic.Uz mam z tej operacie stale vatsi strach.Budem vdacny za kazdu odpoved.Dakujem

Tungsten

pomoooc, načo som to čítala, ono sa to vracia?! ja som to mala pred 2 rokmi... vyliečilo sa to samovoľne (ani nechcite vedieť ako, ale absolvovala som s tým o.i. cestu autobusom do grécka, takže dokonalá slasť, našťastie keď som išla naspäť, už to bolo preč) a odvtedy nič...

Chirurgia

Ja mam 39 rokov uz pred 2 rokmi som zistila ze mam vred pri konecniku ktory mi stale mokval ked sa to zacalo zhorsovat isla som na chirurgiu tento rok v Marci kde mi to z operovali asi 2 mesiace mi to preplachoval plus antibiotika z jednej som mala uz 3 tak teraz v juli mi zoperoval 2 krat po tyzdni v nemocnici sa to zdalo dobre ale jenda mi zacala hnisat znova takze som zufala co dalej poradte

marieanna

Ahojte všetci!

Keď do príspevkov píšem, že sa podelím o informácie a skúsenosti, je myslené, že ZADARMO.

Kontakty na mňa:

marieanna53@gmail.com

marie.anna53@gmail.com

marieanna

Na hemeroidy a análne fistule je dobrá a účinná biolampa.
Teraz je v predaji taká s dutinovým aplikátorom aj na rektálne použie. Má certifikát vydaný pod č.MED 100025 z 23.3.2010 a táto biolampa získala v r.2010 aj cenu ZLATÁ INCHEBA.
Operaciu hemeroidov a fistul som prekonala v roku 1998-99, takže viem o čom hovoríte a cítim s vami všetkými.
Môžete ma kontaktovať, pošlem vám k tejto biolampe prospekt aj s technickými parametrami.
marie.anna53@gmail.com

mjuso

ja som mal problemy s fistulou cely minuly rok (2010) niekedy v marci sa mi urobila hrcka, ktora sa asi po 2-3 tyzdnoch zväcsila asi na velkost mensieho orieska.. to som vtedy nevladal ani lezat tak ma to bolelo.. bol som na pohotovosti, tam mi dala doktorka nejaky visnovskeho balzam ci co .. smrdelo to ako slanina.. na druhy den skoro rano mi to praslo.. vytieklo mi z toho kopec hnisu.. a uz to vobec nebolelo.. myslel som si ze to preslo.. no asi o 2-3 mesiace sa to zopakovalo.. no hrcka uz nebola taka velka.. prasklo to rychlo a tiez bez bolesti.. v oktobri som to mal zas.. tiez sa urobila hrcka, potom pukla.. to som vedel ze to uz asi nebude dobre.. siel som na chirurgiu a tam mi doktor povedal ze sa to musi operovat.. dal mi termin... uz ani neviem ktoreho novembra.. no v robote mi poradili ze u nas v KE v zeleznicnej nemocnici to robia laserom.. dal som sa prehovorit a doktorovi som den pred operaciou zavolal a zrusil ju.. objedal som sa do tej zeleznicnej nemocnice.. tam mi doktor dal termin nejak do tyzdna a siel som na prijem.. den pred operaciou som nejedol.. vecer mi urobili klystir.. rano som siel na operacku.. dali mi nejaku salenu tabletku :P.. vsetko mi bolo smiesne :D.. pichli mi epiduralku (injekcia medzi stavce).. bolo mi to jedno po tej tabletky.. nohy hore na kozu a laserom mi to vypaloval ci co.. pametam sa na dym a smrad a este na to ze som sa z toho smial :D.. trvalo to asi 15-20 min. potom ma odniesli na izbu.. tam som si uvedomil ze si necitim nohy a zadok a nic :D.. prisla sestricka a povedala mi ze sa musim vycikat inak ma zacievkuju.. tak som cakal kedy budem citit mojho maleho a ked uz boli nejake naznaky zivota pil som o dusu.. nakonec som sa vymocil.. :D.. na druhy den ma pustili domov.. bol som bez bolesti.. nic vobec ma nebolelo.. na prepustacu spravu som cakal 2 hodiny na tvrdej stolicke a vobec mi to nevadilo.. doma som prisiel na to ze mam vedla zadku este jednu dieru :D.. rana sa hojila asi mesiac.. trosku to zacalo stipat pri kontakte s vodou asi po tyzdni ale iba asi 2 dni.. akurat som si konecnik umyval dezinfekcnym mydlom po kazdej stolici asi mesiac.. bolo to dost otravne ale dalo sa to zvladnut .... :))).. je to troska chulostivy problem ale som rad ze to mam za sebou :P

drahuška

dobrý deň, ja by som len chcela vedieť, či sú po operácii fistuli na análnom zvierači veľké bolesti a ako dlho sa to hojí

Norko

Pekny den,
tak mna ste nepotesili asi najmenej. Mam 21 rokov a zrejme mam fistulu na analnom zvieraci, ale nemam rad operacie a podobne zakroky. Mam to zopar tyzdnov a nebol som este s tym u doktora. Neni nejaka moznost, ze by sa to "opravilo" samo?

Norko

Pekny den,
tak mna ste nepotesili asi najmenej. Mam 21 rokov a zrejme mam fistulu na analnom zvieraci, ale nemam rad operacie a podobne zakroky. Mam to zopar tyzdnov a nebol som este s tym u doktora. Neni nejaka moznost, ze by sa to "opravilo" samo?

Norko

Pekny den,
tak mna ste nepotesili asi najmenej. Mam 21 rokov a zrejme mam fistulu na analnom zvieraci, ale nemam rad operacie a podobne zakroky. Mam to zopar tyzdnov a nebol som este s tym u doktora. Neni nejaka moznost, ze by sa to "opravilo" samo?

SERGEJ

pekny den vam vsetkim pekne vas prosim o radu asi pred 4 rokmi sa mi spravila analna fistula a viteka mi znej hlien hnis tak povediac a boli ma pravi semenik mislim tim koren mam tam take hrudki a velmy ma boli ak niekto mal taki problem prosim odpiste mi hned bol som aj u lekara urologa a ten mi povadal ze to mam v poriadku a dal som si robit aj krvne testi na rakovinu prostaty dopadli dobre chcem sa vas opitat ci je potrebny operacny zakrok velmy pekne vam vsetkim dakujem spozdravom Dusan