Analna fistula

Príspevok v téme: Analna fistula
Lukeb1

Dobry den vedel by sa niekto podelit a skusenosti z operacie tejto neprijemnej veci? Mam 28 rokov v novembry ma hrozne zacal ma velmi bolied zadok a o 3 dni sa mi pri koencniku spravil vriedok velkosti slivky.Doktor to narezal ,vytieklo kopa hnisu a dal mi tam drenaz
asi 3 krat to muzel potom zase narezavat, ked hnis neodtekal a uzavrelo sa to.Toto trvalo asi dva tyzdne,
potom sa mi to zhruba zahojilo ,repikove kupele som si daval a pod,ale obcas bolo citit pri koencniku maly vriedok,tak som isiel zase k chirurgovi opet to trochu narezal len minumm hnisu vyslo a hovoril ze asi to bude treba odstarnit chirurgicky.Potom dva mesiace nic obcas samo trosku neico z toho vytieklo ale nejak som to neriesil.To minuly tyzden som radsej isiel k chirurgovy poslal ma na endorektalne USG ,potvrdila sa ta fistula ,poslal ma do nemocnice na chirurgicku ambulanciu a tam prask hned ze operacia a v celkovej anesteze a dali mi aj termin na 17.2,trosku som sa lakol,dneska som bol este na nejakm vysetreni velmi neprijemnom,nejaka skiagrafia alebo co zaver je tam napisany:analna fistula komunikujuca s lumenom rekta.
Ma niekto stymto skusenost co je to za operacia? kolko sa lezi v nemocnici?Trva dlho rekonvalescencia? bohuzial od doktorov som sa malo dozvedel aj dneska som sa pytal toho primara co mi to robil,ze ako je to velke a tak ,ci je len jedna fistula alebo viac nepovedal okrem:'to je ta fistula' nic.Uz mam z tej operacie stale vatsi strach.Budem vdacny za kazdu odpoved.Dakujem

92jozko92

Päťdesiatjedenročná žena z Bavorska mala 28 rokov fistulu a po celý čas ju sužovali neopísateľné bolesti. Profesor v nemocnici operáciu odďaľoval, pretože fistula na tvári bola práve na jarmovej kosti. Roku 1978 obrátila sa táto nešťastná žena na ľudového liečiteľa, ktorý mal pre ňu pochopenie. Predpísal jej surovú stravu, dýchacie cvičenia a psychokybernetiku. Jej zdravotný stav sa zlepšil, no celkom sa nevyliečila. V marci 1979 začala zbierať prvú čerstvú pŕhľavu a pila denne tri šálky záparu, zmiešaného s jednou čajovou lyžičkou švédskeho horkého. Neskôr mi napísala: „Po štrnástich dňoch sa fistula na tvári zahojila a bolesti mi celkom zmizli. A tak je to dodnes." (28. 11. 1979.)

Jos3

Ahoj vsetci, poprosim o nazor / radu...vypada to ze mam tiez 'fistula' problem...nad zadkom sa mi objavila taka mala bodka ktora obcas po stolici zakrvaca trochu(male skrvnky na toaletnom papiery).
Bol som dnes v spitaly tu v Londyne a doktor mi potvrdil ze teda ano jedna sa tu pravdepodobne o fistulu a ideme na to...za par tyzdnov vysetrenie pod generalnou anesteziou a na to bude nasledovat operacka. Pravdepodobne mi to nechaju otvorene (ranku) a zopar tyzdnov budem chodit na precistenie asi...uvidi sa po riadnom vysetreni. No nic lepsie ma uz ani postretnut nemohlo...
Mam trocha obavy ci je to ta najlepsia cesta....operovat to takto.

Minuly rok som bol na jednodnovej laser chirurgii v BA (Mal som tam dole trhlinu a male vnutorne hemeroidy) a neviem ci tato fistulka nie je nahodou aj vysledkom ze ranky sa dobre nezahojili...
Neviem teda ci mam navstivit zas tu istu kliniku kde mi to robili, alebo to riesit tu v Anglicku. (Pravda je ze pod lokalnou anesteziou v BA to bola nepredstavitelna bolest minuly rok a to sa mi snazil umrtvovat dva krat tusim, skoro som odpadol na stole - doslova...)

No som trocha z toho na nervy a tak poprosim o nazory co je lepsie moznost liecby, laser alebo iny sposob operacky - liecenia.

Dakujemm

-vt-

Lemmy, reagujem po mesiaci, ako si na tom teraz?
Ja mám tiež análnu fistulu, opísal by som to podobne, ako napr. v zadaní témy Lukeb. Ja ju mám ako vedľajšiu komplikáciu pri svojej Crohnovej chorobe a to už 10 rokov. Spočiatku som často chodil na chirurgiu na čistenie, ale lekár mi nejak nepovedali o operácii. Na operáciu potom som sa ani neodhodlal, nielen kvôli bolesti, ale najmä kvôli tomu, že u mňa je to v dôsledku mojej základnej chronickej choroby, ktorá sa vraj nedá vyliečiť, takže zrejme by sa vytvorila nová fistula, keďže podmienky jej vzniku u mňa stále pretrávajú.
V priebehu môjho Crohna mi podávali biologickú liečbu Remicade, ktorá mi tú fistulu ako tak zhojila, zdá sa povedať, že fistula bola v klude. V lete minulého roka mi museli tú biologickú liečbu ukončiť, fistula mi odvtedy pravidelne produkuje hlien, najmä v noci počas spánku. V týchto časoch si pravidelne robím sedací kúpeľ v hypermangáne, ktorá sa dá kúpiť v lekárni. Zo skúsenosti viem, že pri kúpeli dvakrát za deň (ráno a večer) to má väčší účinok. Takže pravidelný sedací kúpeľ Ti vrelo odporúčam.

lemmy

Dobry den.Som po operacii fistuly perianalis som PN 3 mesiac no rana sa nehoji a kde tu mi z rany vytecie trosku hnisu alebo nieco podobne.neviete cim to moze byt? Doktor navrhol dalsiu operaciu mam strach... na fistulu som bol operovany uz 2 krat.Prosim poradte som zufaly... dakujem za vsetky rady.

hefany

Dnes som piaty deň po klasickej operácii hemoroidov. Celý priebeh rekonvalescencie mi je dôverne známy, pretože som už raz (pred 15. timi rokmi) absolvovala túto operáciu. Vedela som, že pooperačný stav bude veľmi bolestivý, preto som chcela iný spôsob operácie, buď laserom, alebo longovou metódou, ale chirurg ma odhovoril, že vraj na môj problém
(vonkajšie aj vnútorné hemoroidy III. st.) bude najlepšia klasická operácia. V nemocnici som bola 4 dní, mala som epidurálku, 2 dni po operácii boli nepredstaviteľné bolesti, teraz je to už lepšie, ale plávacie koleso budem na sedenie používať ešte veľmi dlho...

Zuzinecka

Ja som v novembri nastupila na jednodnovu chirurgiu na operaciu hemoroidov....a to som nemala robit. Moj stav nebol az taky vazny, ale mala som potrebu dat to do poriadku. Miesto toho o tri tyzdne nastalo peklo a trva dodnes. Pravdepodobne som dostala alergiu na material, ktorym sa to silo, zacala som krvacat z konecnika a museli ma operovat. Nasledne sa mi po par dnoch vytvoril perianalny abces, dalsia operacia, teraz hrozi fistula. Beriem antibiotika, hygiena je na 100%, chodim na cistenie na chirurgiu a stale to napriek tomu hnisa. Budem vdacna za kazdu pomoc ako sa toho zbavit, pretoze takto fungovat si nedokazem predstavit....

Ivka 1

Viem Ti s tým pomôcť ak budeš chcieť, môjmu synovi sme to dali do poriadku aj bez chirurgického zákroku a už je viac ako dva roky bez ťažkostí. Je potrebné riešiť to aj zvnútra a aj zvonku.

Martina 22

Mám rovnaký problém ako sa píše v príspevkoch, no mám problém aj s výsledkami z krvi, zvýšený počet bielych krviniek, mali ste ten istý problém? Vred mám už od marca, tiež mi to narezali vytekalo to asi tri - štyri týždne, no nedarí sa to zaceliť a už je september a stále zlé výsledky...

Ivka 1

Najprv to potrebuje vyhnisať - takže Heat lotion a Forever Aloe First.Po vyhnisaní : prestriekať Firstom , natrieť propolisovým krémom priamo na otvorenú ranu .Okolie potierať Aloe gelly - pozor nie na priamo na ranu ,pretože sa to znovu uzavivrie! Takto pokračovať až do úplného vyliečenia. Potom preventívne prestriekavať Firstom.Táto kombinácia produktov pomohla môjmu synovi a vďaka nej sme sa vyhli chirurgickému zákroku.