CUKROVKA

eng

benovaj, prepáč, dajako mi to spotvorilo odkaz na ten zozipovaný súbor...

V skrátenej podobe ten súbor s preskripčnými obmedzeniami iba na pomôcky určené pre diabetikov umiestnil DiabetikIvo na adresu: www.4shared.com

a skrátený zoznam pomôcok pre diabetikov s navrhovanou cenou a doplatkami je na adrese:
www.4shared.com

Zelenou farbou sú vyznačené pomôcky ZFT (základný funkčný typ s plnou úhradou z poisťovne). Žltou farbou sú pomôcky ktoré majú nenulový doplatok pacienta a bielu farbu majú pomôcky s nulovým doplatkom, ktoré nie su ZFT.

Heslo na stiahnutie týchto súborov je "diabetik" bez uvdzoviek. :-)

eng

Stiahni si súbor: www.health.gov.sk , rozbaľ ho a potom v súbore s názvom "cast_2_limity.rtf" si pozri od strany č.10 preskripčné a limitné obmedzenia na pomôcky určené diabetikom...

Glukometer je hneď prvou pomôckou a je priňom napísané "D1 GLUKOMERY PRE INZULÍNOVÝ REŽIM kus za päť rokov".

Čiže ak máš diabetes liečený inzulínom máš raz za 5 rokov nárok na glukometer, plne alebo čiastočne (do hodnoty tzv. základného funkčného typu) uhrádzaný glukometer.

Pokiaľ používaš iba tabletky alebo diétu na glukometer hradený poisťovňou zo zdravotného poistenia nárok nemáš... :-(

Ten súbor na ktorý odkazuje vyšši euvedený link je posledný - tohtoročný januárový návrh kategorizácie zdravotníckych pomôcok...

Na adrese www.health.gov.sk ještvrťročne uverejňovaný návrh kategorizácie a potom aj výsledky rokovania kategorizačnej komisie a aj platná kategorizácia pomôcok. Pomôcky pre diabetikov tam nájdeš pod písmenom "D".

amala

Na tvojom mieste by som si urobila celodenny profil a pátrala by som či to niekde nebolo hypo a následne je to odraz ked tonie su následky hypa tak treba zvýšiť dávku inzulinu.Samozrejme by som zavolala dokt.a požiadala o radu.v mojom prípade večšinou prídem sama na problém .Trva to aj týžden -časte meranie ale stojí to za to.treba skúšať a hladať.

kikiii

cakas zazracnu radu? nic ucinnejsie ako inzulin nie je. ako dlho mas cukrovku? ak mas pocit,ze je to velmi zle,zavolaj svojmu doktorovi. a pi vela vody