Zlomenina klúčnej kosti

Janka1986

Ahojte,moj syn ma 2roky a ma zlomenu klucnu kost,lekar mu dal iba taku osmicku z obvazov popod rucicky,vraj to staci,ine sa neda robit,ale dnes sa stazuje po tyzdni na bolest a cele ramienko mu padlo dolu,ma ho take ovisnute a aj pravu rucicku..aj ju menej pouziva ako obvikle :( nemate s tym nejake skusenosti? myslim,ze ta osmicka pri malom dietati je malo ,ved deti sa furt hybu..to je ako zive striebro..dakujem za kazdu radu..na kontrolu ideme v pondelok..

aleut

Zlomenina klucnej kosti sa hoji 5-6 tyzdnov, niekedy to moze trvat az 8, ale ak vam lekar po 8 tyzdnoch bude este stale tvrdit, ze vsetko je v poriadku a treba len cakat, urcite sa treba spytat aj ineho. Oni vidia callus aj tam kde nie je... (z 8 lekarov mi len 2 vedeli povedat ze kost nie je zrastena... prip. treba spravit CTcko). Ak je kost dislokovana, treba ju operovat (a urcite nie v nemocnici v Petrzalke). Ak vas lekar nevysetri aj vlastnymi rukami a spolieha sa len Rtg snimok, treba ho vymenit. Urcite je dobre si doma v zrkadle skontrolovat ci je klucna kost v spravnej polohe. Kost ma byt fixovana aspon dlahou, ak vam daju iba zaves ako trojcipu satku, kost sa moze vyklbit.
Najlepsia poloha na spanie je v polosede, ci v sede, kde je zabezpeceny chrbat.

mymy

zdravim vsetkych uz patrim aj ja doklubu..zrazilo ma auto cestou z prace,sla som na bajku a v utorok ma caka operacia,ze daky titanovy klin mi chcu dat do ruky,lebo tam mam vyskocenu kost na 2 cm..uz sa neviem dockat ked sa to zahoji ...:} lebo sa citim ako kripel..

gabkaaa

Ahojte klucne kosti :)... Chcela by som sa vas spytat ako to bolo s vasou klucnou ked vám dali dole stellu, pretoze vcera mi to dali dole a strasne ma boli ruka ked s nou hybem a neviem ,ci je to normalne, alebo sa mam obavat , ze je to zle zrastene:(... a kolko vas to bolievalo?

katalinka

Ahoj prosím o radu, dcéra si pred pár hodinami zlomila kľúčnu kosť. Vrazil do nej starší chlapec a spadla....nakoľko som nemala zatiaľ nič zlomené poradíte mi ako jej pomôcť? Ako sa vám najlepšie spalo? Ide o ľavú ruku.
Uvítam všetky vaše rady. Ďakujem.

mozambik

Cafte ludia...

Mam zlomenu klucnu kost na lavej strane,lekar ma neposlal na operaciu a potreboval by som vediet kedy by sa mi tam mal utvorit "cllavus"(ak som to zle napisal tak sorry) lebo mam take tusenie ze daco nieje v poriadku(uz ju mam zlomenu 9 dni)pls napiste mi na ostrostrelec@zoznam.sk

Filipustek

Cavte ludia pred vcerom som bol snowboardovat a spadol som ,mam zlomenu pravu klucnu kost.Nemozem najst dobru polohu na spanie a 4 tyzdne mam byt ofasovany a kost je nie je uplne napravena a dufam ze sa mi to dobre zrastie a mam 14 rokov a ze vraj aj ked sa kost zrastie trosku krivo tak do 25 rokov sa vyvyjaju kosti a ze sa to napravy ze kost bude sirsia atd no nevem ci je to pravda:( Vsetkym prajem skore uzdravenie a nech sa vam tie kosti dobre zrastu..Chcel by som sa este opytat ,ze ked sa mi zrastie ta klucna kost a po tych 4 tyzdnoch ci budem moct hybat s rukou dobre ci to bude este dlho boliet alebo ostanu nasledky na stalo??Dakujem

zanetqaaa

awojte vsetci. neviete mi niekto poradit mam neuplnu zlomeninu klucnej kosti s uhlovou dislokaciou. a lekar mi povedal ze za 10 dni som fit a preslo 12 a zajtra 31 idem na kontrolu a nemozem zdvihnut ruku bojim sa ze sa mi to krivo zrastlo alebo neco take ak mozte napiste mi mail na adresu ZaNetqa_X@pokec.sk dikes cawte a skore uzdravenie