mám v tom chaos

Príspevok v téme: mám v tom chaos
lentilka22

ahojte, chcem sa spýtať na jednu vec, lebo mám v tom totálny chaos. Podala som si žiadosť o materské, kedže som už v 36.tt a som na materskej, a budem dostávať matersku, tá sa dostáva 6 mesiacov, nie??? a ten rodičovský príspevok sa dostáva popri materskej alebo až ked sa materská skončí, tak nasleduje rodičovský príspevok???? a kedy sa má on vlastne požiadať??? a aj o rodinné a prííííííplatok,,, tých 20tisíc??? až po narodení či skôr?? dakujem velmi pekne

aknitka

na materskú ťa vypíše lekár zvyčajne 6 týždňov pred očakávaným pôrodom a vypláca sa 28 týždňov a potom musíš požiadať o rodičovský príspevok. určite sa nevypláca súčasne aj materská aj rodičovský príspevok. o rodinné prídavky žiadaš hneď po narodení dieťatka a taktiež o príspevok pri narodení dieťaťa (tzv. pôrodné). keď sa tvoje dieťatko dožije 28 dní (to ti musí potvrdiť tlačivo pediater) a tvoj gynekológ ti potvrdí že je to tvoje prvé (príp. druhé alebo tretie) dieťa, tak požiadaš o prídavok k príspevku pri narodení dieťaťa.

janka24

materska sa berie od 7 mesiaca tehotenstva- polroka a rodičovský príspevok a pridavoksa berie od narodenia dietata- sociálny urad veci a rodiny, príspevok sa tiež tam žiada...prispevok sa berie do 3 rokoch dietata a pridavok sa berie do 18 roku dietata