Neskutocne bolesti brucha

Príspevok v téme: Neskutocne bolesti brucha
Ludus

dobry den,som na vysokej skole a stym zacali aj moje problemy.Viem cim su sposobne,,,nespravna a velmi nepravidelna strava,neustale sedenie nad knihami,stres a hemeroidy.Neskutocne ma boli brusko pred vyprazdnenim...a momentalne uz aj po zjedeni normalneho jedla...chcem dat do poriadku svoj zaludok...poradte nejake lieky na pririodnej baze a ako jest ked mam problem,ze sa poriadne napapam a boli ma brucho?Ked sa vyprazdnim...stolica je normalna...len dnes som mala hnacku...dakujem

okno123svk

No ja dufam ze nie ale priiznaky i ked si popisala len dva by mohli sediet.Ak ta stale trapia tieto problemy tak by to mohla byt aj CELIAKIA skus si pozriet na nete priznaky ak mas pocit ze je to ono dodrzuj celiaticku dietu.

Huraokno

Aj ja som mal obdobie ked som mal podobne problemy..bolest brucha aj po malom jedle. Mal som stresujuce obdobie, problemy v rodine a preto som jedol velmi nepravidelne (niekedy len 2x za den, raz vecera o 16:00, inokedy o 20:00)
Samozrejme, ked jeme pravidelne, zaludok je prisposobeny na pravidelne prijimanie potravy...ak jeme zriedka, stiahne sa...akekolvek prijatie potravy sposobi ze sa roztiahne a sposobuje bolest v bruchu...mal som to aj ja...vyriesila to pravidelnost, zo zaciatku ma to bolelo, ale zacal som to robit tak, ze JEDLO + PRECHADZKA a zaludok si pomaly zvykol.
Skus to aj ty tak...vela statstia

ovecka83

čauko, tiež som vysokoškoláčka, a teraz rady: začať jesť vlákninu (psilium), na dobré trávenie je pohyb dobrý, taký beh alebo rýchla chôdza aby sa ti upravila peristatika čriev, a maces (nekvasený chlieb) ak ťa náhodou nadúva, ale skús sa hýbať a jesť veľa zeleniny a ovocia a nesed furt nad knihami, vybehni von prejsť sa.pa