Sheuermanova choroba????

Príspevok v téme: Sheuermanova choroba????
bebbinka

Ahojte....maaam boliesti v krizoch uz asi mesiac a pol. Isla som ortopedovi a ten mi povedal, ze mam vyraznu skoliozu a sheuermanovu chorobu na 10,11 a 12 stavci. Doktor mi tvrdi ze bolesti mam z tej choroby....lenze mne sa to nezda lebo do teraz som taketo problemy vobec nemala(mam 17), ani som nespadla ani sa nic take special nestalo, ze by sa mi bolesti mali takto prejavit. Bolest je dost silna, trva stale a nemozem sa kvoli nej zohnut, mam problemy ked vstávam a keď si sadám. Fakt prijmem akukoľvek radu, aj alternativnu medicinu aj nejake cviky a tak. Chodim na parafin a elektroliecbu ale vobec mi to nepomaha zatial. Ani cviky. A cez jarne prazdniny ideme na lyzovacku....to uz musim byt fit, prosim pomozte mi spravim pre to vsetko....diki papa

samko

Skús užívať vápnik, pokiaľ nemáš problémy so žalúdkom najlepšie v mliečnych výrobkoch, vitamín E, ten je konkrétne uvádzaný na chrbticu a neplodnosť. Ďalej chodievaj na masáže chrbtice, natieraj si chrbát doma vyrobenou nechtíkovou masťou. Doma robená je ďaleko účinnejšia a mnohokrát lacnejšia.