biely jazyk

Denz

Benjo- sorry.........mas pravdu........nejak som ta nepochopil na zaciatku.
A biznis je vo vsetkom ale......
aj preto dnes ma clovek uz moznost sa poradit s lekarnikom o lacnejsich liekoch....je to plus.

Benjo

Denz to sme sa asi nepochopili. Ja vobec netvrdim, ze doktori nie su potrebni. Prave naopak, vsetky dolezite zakroky su a maju byt liecene doktormi. Ved inac sa to ani neda. Ked je naozaj zle treba dokonca siahnut aj po antibiotikach alebo operacii, inac to nejde. Ja si medicinu velmi vazim! Vobec sem neplet alternativnu medicinu, ja nie som ziadny "alternativec". Som clovek, ktory triezvo uvazuje a vidi, ze z mnohych oblasti mediciny sa stal jeden velky biznis, v ktorom uz nejde o zdravie cloveka ako kedysi, ale o rychlo a vela zarobenych penazi. A to je to, co mi prekaza. A casto aj pristup mnohych lekarov, ktory keby robili s takym pristupom napr. obchodnikov tak by nepredali ani 2 rozky za pol roka. Trosku ochoty, porozumenia a empatie by mnohym z nich nezaskodilo a to su k tomu cely zivot vedeni.

Denz

plati sa .....ale pre mnozstvo onemocneni pre ludi a na objav inych liekov a pod.
ak ti odreze cinkular ruku....pojdes kde????
za svojim bylinkarom???
Ak dostanes zapal slepeho creva....kto ti pomoze??? Tiez bylinkar????
Nemam chut dnes toho moc pisat......mam pocit,ze je to zbytocne.

Benjo

Denz zasa si pouzil velmi zly argument. Preco by som si mal platit palicku, ked mi pozera lekar hrdlo, ked si platim zdravotne poistenie? U mnohych ludi, ktori slusne zarabaju sa odvody do zdravotneho poistenia pohybuju od 80-250 EUR mesacne. Poznam aj takych, ktory platia mesacne odvody na zdravotne poistenie vo vyske 350 EUR. To snad chces, aby si este platili aj za palicku, ked im doktor pozera hrdlo? Alebo si myslis, ze taky clovek vyuzije celych 350 EUR, ktore za mesiac odviedol sam na seba a na svoje vlastne diagnozy? Asi tazko!!!

Denz

Benjo- len rozmyslam......
ak by to tak bolo ako pises....by si si platil aj palicku ked ti lekar pozera hrdlo.....
A medicina je ozaj jedine spravne rozhodnutie na liecenie,ale takemu alternativcovi ako si ty to zbytocne vysvetlovat...

Benjo

Denz ty sa zobud!!! Nie si ty nahodou medicinsky/farmaceuticky reprezentant? Potom by som tvojej reakcii plne rozumel. Inac som si tiez vsimol, ze na internete kazdy den pribuda minimalne 20 novych pozicii farmaceutickych reprezentantov a to pripominam, ze tito ludia su velmi slusne zaplateni (casto viac ako 1100 EUR + auto + mobil + laptop). Z coho sa to vsetko plati? Asi z tych lacnych, a "ucinnych" liekov, ktore ponukaju a distribuju do lekarni a z toho, ze davaju lekarom rozne vyhody, aby uprednostnovali (pri predpisovani pacientom) konkretne lieciva konkretnych farmaceutickych firiem. Denz nieco (dost vela) o tom viem tak sa ma tu nesnaz opit rozkom a utekaj sa dat chytro zaockovat!!!

Benjo

Cele je to postavene na tom, ze ked niekto nema peniaze (je na tom financne zle) tak si vie odopriet mnohe veci ako napr. vecere v restauraciach, nove topanky, posedenie pri kave, dovolenky. Ale pre zdravie alebo do zdravia kazdy rad zainvestuje. Ked ho nieco trapi po zdravotnej stranke tak da aj tie posledne peniaze, ktore ma, len aby mu bolo aspon o kusok lepsie. A prave tam nastupuje ten hyenyzmus mnohych (vacsiny) farmaceutickych spolocnosti a tiez mnohych lekarov (ktori si mimochodom pacientov casto vyrabaju samy). Zarabat na nestasti inych, hanba im! Ved sa len pozrite, kolko lekarni je vo vasich mestach a ja som este nevidel, ze by nejaka lekaren bola prazdna (a to mame tazku krizu), prave naopak vzdy puka vo svikoch od ludi, ktori su pripraveni minat svoje casto tazko zarobene peniaze. A ked uz ide tak pokrok v medicine dopredu, je zaujimave, ze coraz viac ludi ma stale viac zdravotnych problemov a musia stale viac investovat do svojho zdravia, ktore ajtak casto nemaju. Tu sa potom vynaraju mnohe velmi zavazne otazky!!!

zu17

plnee súhlasím Benjo! Je to zlé, ale business je business, ako sa hovorí nie? Treba zarábať a najjednoduchšie je to v zdravotníctve! :-/ Zialbohu...

Benjo

Presne tak. Ani nie tak cukor, ale sacharidy su uplne vo vsetkom. Prave preto je ta anti-candidova dieta taka neskutocne narocna. Keby stacilo vysadit cukriky a medovniky tak to by bolo velmi jednoduche :-) Ale takto je prakticky nemozne uplne vylucit sacharidy zo stravy! Keby farmaceuticke spolocnosti namiesto toho, ze si kazdy rok plnia vrecka z ockovacich vakcin radsej uz konecne vymysleli nejaky rozumny preparat na bezpecne a trvale vyhubenie candidy. Ja si uz ale dlhsie myslim, ze farmaceutickym spolocnostiam, rovnako ako doktorom vobec nejde o nase zdravie. Prave naopak, nase choroby su zdrojom ich prosperity a ziskov!