stále zahlienená

Príspevok v téme: stále zahlienená
Lucia 5458

Moja 3 a pol ročná dcéra je stále zahlienená, hádam aj od narodenia. Keď bola malá pri veľkom plači zvracala a vtedy vyvrátila aj hlieny. Testy na alergie boli negatívne.Teraz cez zimu kašle, síce len trocha, no už to trvá asi mesiac, vačšinou len ráno po prebudení a z nosa jej vyteká hlien, ktorý vie síce pekne vysmrkať, ale už sme vybrali sirupy na kašel, kvapky do nosa a stále to nechce úplne prejsť. Poradte mi prosím niekto, prečo je stále zahlienená a čo mm robiť, ďakujem.

ayurvedsky maser

Lucia 5458:
Nema vyznam na vsetko pouzivat antibiotika. Tie ucinkuju len na bakterie, ale pokial ma problem s virusmi, tak tam jej nepomozu. Navyse jej problem moze byt v sucinnosti aj s pritomnostou parazitov v organizme a zvysenou toxicitou a tym znizenou imunitou. U mna v ambulancii viem presne zamerat ake ma v tele clovek virusy, bakterie ci parazity a zaroven velmi rychlo a ucinne ich aj likvidovat bez zbytocneho zatazovania organizmu roznymi chemickymi liekmi. Mozes sa mi ozvat na moj mail a dohodnut si cielenu diagnostiku a liecbu. S pozdravom Milan Pravda, Alternativna medicina, Liptovsky Mikulas

lilava

alergia na mlieko sa prejavuje hnackami, bolestami brucha a podobne. alebo, a to neviem ci mozem nazvat alegria, skor ani ako ano... tak mlieko sposobuje zahlienenie velke, tak ako u mna. hnacky po mlieku vobec nemavam, ale na dalsi den po vypiti mlieka, uplne chrcima som zahlienena a stale musim odkasliavat. sojove jogurty su na trhu velmi dlho a nechutia zle, kus vodovo, ale da sa :-)
ak ma clovek po mlieku hnacky, existuju tabletky ktore sa jedia pred zjedenim mliecneho vyrobku a ten sa potom lahsie stravi. pizzu zial nie je dobre jest. je z mieleho cesta = vela lepku plus syry :))

bratislava

dakujeeem. ja zijem tiez v zahranici,ale este som veru sojove jogurty nevidela. no musim asi lepsie pozriet. a ako je to so syrmi? pizzu uz nesmiem jest? ani nase dobre rohlicky? ach boze...:-(((
neexistuju na to nejake lieky-proti alergii? ako sa to da vobec zistit,ze to je alergia na mlieko???

lilava

viem a uplne chapem... ja ked som pocula ze nesmiem jest mliecne vyrobky a veci z muky.. tak som sa zlakla... poviem vam ze to nedodrziavam na 100 %. mlieko sa da velmi lahko vylucit ... existuju sojove jogurty, mlieka, pudingy, zmrzliny. su drahsie a ja zijem v zahranici a je tu dost dobry vyber. podla mojej skusenosti chutia tiez ovela lepsie ako sojove vyrobky u nas, ale da sa na to zvyknut. zahlienena vobec potom nie som. co sa tyka vyradenia jedal z muky... to nie je take lahke. celozrnny chlieb na rano sa moze... ale nie sa prepchavat cely den cestovinami a pizzou. treba jest polievky, na obed nejake rybacie masko, hydinu, ako prilohu zeleninu, na veceru salaty.... da sa, len to xce kus zvyk :-)... je dost bezlepkovych vyrobkov, tie neobsahuju lepok a neposobia v traviacom trakte ako "jed".... cukry tiez obmedzit ak sa da.. sladit medom, alebo hnedym cukrom.. najhorsi je biely. ale isto nesladte umelymi sladidlami, to je uplne najhorsie. rozmyslam co vam este poradit. ak ma napadne, napisem este. vela stastia :)

bratislava

lilava prosim o radu, co potom vobec smieme jest? ja mam asi tiez alergiu na mlieko, ale ako som tak zacala davat pozor, co dam do ust, tak mi z toho vyplynulo, ze musim ostat hladna:-( je to hrozne, ale problem nastava uz pri ranajkach. müsli nie,chlieb s maslom nie, so syrom nie, ovocie tiez nie. na obed pizzu, nie-je tam syr. cestovinu s omackou? nie,obsahuje mlieko. kavu? nie bez mlieka! tak co vlastne? ked je tolko alergikov, tak preco sa nevyraba nejake nahradne mlieko,ked to kravske je take skodlive. do kavy si davam sojove, ale co mi to pomoze, ked inac nemozem nic jest. a ako tak citam,tak ani muku,tak mam vyhladovat?????? je mi na zufanie:-(

viva1

ja som dcere kupila pred vianocami vodnu fajku. to sa vdychuje ustami solny roztok z tej fajky a vyfukuje nosom. zacala vykasliavat hlieny a uz po tyzdni si pochvalovala, ze je ovela menej zahlienena. tu fajku mali vsade len v tvare slonika, co by dcerku mohlo zaujat a dychala by to. skus o tom precitat nejake info, ale chvalia to aj matky s takymi malymi detmi.

katalinka

takže nemám čas čítať všetky príspevky...tak ak sa opakujem ospravedlňte ma prosím :-).Okrem mlieka, výrazne zahlieňuje cukor i múka.Ono to že vám alergiu nezistia, neznamená, že ju nemáte.Ja si sama neviem rady s niektorými vecami u mojich detí...
Mne však u detí dosť pomohlo tzv. stravovanie podľa krvných skupín. Nerobila som to striktne, len som do stravovania priniesla potraviny, ktoré im vraj majú prospievať akosi viac. Vylúčila som mlieko,cukor a obmedzila múku.Mám pocit že je to lepšie,ˇkeď som začala mala som pocit,že hlienov je viac,ale teraz...len pri chorobe

lilava

ak jej davate mlieko, syry a podobne, skuste na par tyzdnov, apson dva prestat.rojy som bola zahlienena ja.. potom sa prislo na to ze je to z mlieka.. pritom nie som nan alergicka, len ma velmi zahlienuje.. za skusku nic nedate