problem s komunikaciou

Príspevok v téme: problem s komunikaciou
damienka

tento problem mam len pri jednej osobe a nou je moj priatel ..pri inych osobach si dokazem povedat svoj nazor na nejaku vec a pri vaznejsich rozhovoroch sa viem obhajit, dokazeme sa o probleme porozpravat, viem najst vhodne slova a pod. ale pri priatelovi - neviem ci je to zo strachu alebo tym ze sa bojim ze nieco poviem a on sa urazi pretoze je velmi ziarlivy alebo to ma inu pricinu - davam si pozor aby som nepovedala nieco co by som potom lutovala, nieco co by sa ho mohlo dotknut ..neviem sa ako keby uvolnit alebo hovorit od srdca ..neviem sa vyjadrit, ubranit sa ..ja vlastne celkovo neviem najst vhodne slova, vzdy mi vsetky vypadnu a som len ticho.ak predsa len nejake najdem su to uplne blbosti, cim sa iba zvysuje napatie a vznika hadka ..preco s nim sa nedokazem normalne porozpravat a ako by sa to dalo zmenit repektive ako sa mam uvolnit alebo co mam spravit aby som nebola taka roztrzita pri rozhovore s nim?

damienka

dakujem vsetkym za rady ..ano lubim ho a viem ze aj on mna takze sa budem snazit byt spontanna a nepremyslat ..ved ked to dokazem pri inych tak preco pri nom nie ..aa ovecka nie som nestastna a nebojim sa ho :) len som spozorovala a vlastne aj on ze pri vaznejsej komunikacii to kazim ja a chcem to zmenit ..chcela som len pocut nejake nazory, povzbudenie :)diky hadam to bude uz len lepsie

neirita - neviem ake to je ked je niekto az moc hanblivy a preto sa neviem ani do teba vcitit ..ale ak mas partnera lubite sa ako hovoris a verite si tak nie je dovod na to aby si sa pred nim hanbila aj ked ako hovorim neviem ake to je ..skus to prekusnut ak to ide a prekonat hanblivost ..prekonat samu seba

Tajo1

neirita,

podľa mňa ak ťa po 5 mesiacoch stále nechápe, tak nemáš čo riešiť, za ten čas ste sa museli aspoň trocha spoznať, viem, že to nie je dlhá doba, komunikujte spolu, otvorene, o všetkom, čo ťa napadne, určite nie je dôvod sa prečo hanbiť, buď sama sebou, prajem ti, aby ste to spolu vyriešili, avšak ak naďalej bude tento váš problém pretrvávať, tak by som zvážil ďalšie zotrvanie v tomto "vzťahu".

Tajo1

neirita

ak sa až tak strašne hanbliva, tak si skús s priateľom spoločne sadnúť a otvorene mu povedz,čo ťa trápi a že máš pred ním určitý odstup. Ak ťa má rád, ľubi ťa, a ak mu na tebe skutočne záleží, tak ťa vypočuje a bude mať záujem na tom, aby ste vašu spoločnú komunikáciu do budúcna zlepšovali. Veľmi pozorne sleduj, ako bude po tom, ako mu to povieš, reagovať, pretože aj z tých prvých momentov jeho reakcie, vieš ty ako žena veľa vycítiť.

neirita

No nie v rodine to nevidim...ja som praveze strasne hambliva.....nie ze JEHO sa bojim...ale toho ze daco pokazim a nebude ma uz chciet...proste akoby blok sa prejavit...

ovecka83

somarina ako mozes niekoho lubit ked sa ho bojis??toto NIE JE LASKA....vo vztahu máš byt total uvolnena a šťastná a nie sa bat..ženy preco ste z chlapmi ktorích sa bojite??? je to človek,a dokazete si najst ineho bez toho aby ste sa bali..naco byt vo vztahu nesťastna?,to moze byt clovek aj ked je singel nepotrebuje nato chlapa..SPAMATAJTE SA a nepremarnite svoje roky s niekym kto za to nestoji lebo sa ho bojite

neirita

damienka presne ako by si mi to z ust vytrhla....ja prave prezivam s priatelom to ISTE...a neviem co s tym....nedokazem mu nicnormalne povedat a ak ano je to trapne...neviem sa uvolnit ,blbnut s nim a nic taketo....neviem preco lubim ho a aj on mna ale asi sa bojim alebo co....

ovecka83

z tvojho prispevku mam pocit ze si nestastna..najdi odvahu ukoncit tento vztah a najst si z chlapa, ktorý ta bude lubit aj ked zvysis hlas?? ty sa nemáš prečo chlapa báť pamätaj si!!!! (on by sa mal teba :D )

Tajo1

nemáte rovnakú vlnovú dĺžku, ak už teraz sa brániš mu niečo povedať, pretože, "čo ak by to nebolo na mieste ?", tak čo bude potom, po rokoch spoločného spolužitia, to chceš aj naďalej dávať pozor na to čo povieš, ako budeš reagovať ?, buď sama sebou, ak ťa má rád, ak ťa ľúbi, tak mu môžeš povedať hocičo, čo budeš mať na srdiečku, a to, bez premýšlania, buď sama sebou, máš vlastnú hrdosť, si určite svojská osobnosť, tak si za tou osobou, ktorú stvárňuješ práve ty, stoj !!!