Autizmus

Súvisiaci obsah

iskierka

Liliana, wowoow! a bol to isto autista? nemal iba nejaku velmi podobnu diagnozu?
hmm... tak to je pekny priklad, ale co nam bolo povedane, tak zlepsovat sa to nebude, jedine naopak
Nas je detto to iste, nezaujima ho nic okrem reklam v TV, ktore ovlada naspamat, ked je Tv vypnuta, tak si ich sam pre seba hovori. Alebo pocitac, mobil..to je jeho svet.
Snazime to u neho obmedzovat trochu, aby to neprehanal, a mozno robime chybu, on potom chyta zachvaty, nechce robit to co sa mu povie, ale zase presediet cely den za PC? ved to nejde... na druhej strane, naco ho silit do takeho zivota, ktory vyhovuje nam ostatnym, kďežto on s takym spokojny nie je.

Liliana227

ja som mala kamaráta autistu ktorý tak 4ry roky bol čistým mautistom.Chodil sa nami vonn ako s bandou ale furt bol sám volakde vzadu a ked sme mu nieco hovorili len tak tak nam odpovedal moc bol taký ... zaviazaný na samote.Neviem ako to vysvetlit .. potom my kamosi sme sa snazili aby sa zapájal ale nić.Až nakoniec teraz sa nam to podarilo a čudujeme sa ako je mozne ze sám nás volá von :o furt je v predu vyprava sa snami a uz je taký normálny.A sám uznal ze bol autistom ... ale nevieme preco.My sme sa proste snazili a stále zapájali do debaty aj ked nechcel len aby snami robil rovnaké veci a zapajal sa. :) neviem ci ti to pomoze ale vyjadrila som moju skusenost :)

iskierka

chodí sem ešte niekto, kto má v rodine dieťa autistu? sem tam by mi bodlo zopár rád...lebo niekedy som z toho už v koncoch

lg77

Milí rodičia,
Dovoľujeme si Vás požiadať o spoluprácu na prieskume, ktorý je súčasťou magisterskej práce ako súčasť záverečnej skúšky na Vysokej škole sv. Alžbety, n.o. Bratislava. Cieľom prieskumu je zistiť do akej miery sú rodiny s členom diagnostikovaným na PAS spokojní so sociálnymi službami a sociálnou pomocou.
Dota...zník je anonymný a jeho výsledky budú použité len na účely prieskumu. Prosíme Vás o jeho starostlivé prečítanie a pravdivé vyplnenie. V prípade, že nebudete niečomu rozumieť v dotazníku alebo budete mať s dotazníkom iné problémy radi Vám s ním pomôžeme. Ďakujeme za Vašu spoluprácu
www.czechbuses.wbl.sk

mariannao

Doporucujem kontaktovat sa na autisticke centrum Andreas:
www.andreas.sk
Dalej doporucujem skontaktovat sa s pani Michaelou Martinkovou (martinkova@zohoronline.sk ), ktora ma syna autistu a venuje sa studiu a pisaniu publikacii na tuto temu.