taka je moja matka?

Príspevok v téme: taka je moja matka?
nevviem

mam 20 rokov,este studujem,nezarabam,na brigady nemam cas..a mam na to aj normalny dovod!aky,to vam nepoviem.
ide o to ze moja sestra je odo mna o 3 roky starsia a uz pracuje popri tom chodi na vysku.
problem je v tom ze mna moja matka stale podcenuje, mysli si,ze som sprosta,neschopna,ze som este decko,ze jej nepomaham,stale mi vycita,ze mi musi stale davat na nieco peniaze..a ked jej na to odpoviem nieco normalne ona mi povie "vsak ty sa este zbadas" je to normalne? naco potom chcela aby som sa narodila?vkuse ma nieco proti mne a moju estru vychvaluje do nebies.ja som ta cierna ovca rodiny.vraj jej nic nepomaham a pritom ked mi povie spravim vsetko.. ak aj zabudnem ptoom to idem spravit. a niekedy spravim aj sama od seba nieco a nie len take veci,ze si utriem prach z pocitaca. vkuse ma podcenuje,zhadzuje,ohovara s kamaratkami aka som hrozna dcera.
a este ked jej poviem,ze sa odstahujem tak sa na to strasne urazi. ked ma zlu naladu vacinou si to odnesiem ja..ja tu za vsetko zle mozem atd...
co si o tom myslite?viem,ze niesom jedina ale s nou nepohne ani keby sme sa porozpravali.
ked moja sestra chodila na vysku na intrak prisla domov raz za 2 tyzdne tak anineviete ako som s mamou dobre vychadzala.. :(

sisssa--

Drzim ti palce aby sa ti to podarilo.Si odo mna starsia len o rok ale to co si doteraz prezila dievca!!!!!!! Neboj bude dobre a stoj si za tym nesed doma a zi, si este mlada.

miska31

Sisa u nas doma ale aj ostatny z rodiny ale co oni povedai beriem uz tak ze jednym uchom dnu druhym von.Mozno som uz takeho nasla len ho musim lepsie spoznat.

sisssa--

Miska kto ti hovori ze si to nevazis co mas?A preco by si sa mala uzatvarat pred svetom ved nie si prva ani posledna co takto dopadla,to budes cely zivot robit upratovacku.Si este velmi mlada a uz toho mas vela za sebou,ale este si mozes najst partnera s ktory m ti bude fajnMoc by som ti to priala.

miska31

A este jedna vec ja som vdacna za to ze som tu ze je o deti postarane,ale povedia mi ze si to nevazim ale co mam este urobit aby som si to podla nich vazila??mam sa zodrat a bit ako handra??ved uz teraz nevladzem ale stale je to malo.

miska31

Ostala som sama z detmi byvame u rodicov.Syn sa narodil chory ma 3roky nerozprava,od narodenia som s nim chodila k lekarovi,ked som sa z byvalym roziisla tak ma sledoval,chodil k nam domov otravoval cez telefon sa vyhrazal a po 1.5 pochopil ze to myslim vazne z rozchodom.MAm 4mladsich surodencov este ze mame rod dom,dve sestry chodia na vysku jedna je doma cez vykendy druha cez tyzden lebo ma externe studium a chodi do skoly cez vykend.A problem??Ja som ta co musi cely tyzden ci upratovat vsetko,otec robi najväčšie problemy mama nic nepovie.NEvidi to co robim ja a co robia ostatny ja viem chodia do skoly ale ked su doma mohly by sa troska pohnut.Poupratovat od mojej izby cez sestrinu a vlastne vsetko,lebo ked to neupracem a su doma ostane to tak,a pochvala??tu som zazila za mojich 25rokov asi 10krat aj to asi prehanam.Upratovat varit,aj deti chcu ist vonku aj sa hrat,este stale chodim s nim k learovi teraz aj ja mam zdravotne problemy,ked mama je chora idem namiesto nej do prace a moj cely den vyzera tak ze som v jednom zhone.Ale ja tiez nie som robot,hovoria mi ze naco si hladam partnera uz som nasla,ze mam ostat sama z detmi ano lahko sa to hovori ked kazdy okolo mna je zadany ale aj ja potrebujem aby ma niekto lubil myslite ze su sebecky??prečo je to tak??Viem asi som odbocila od temy,ale chcela som len tolko ze ja mam podobny problem ale z otcom.

bleee

so svojou matkou som si zacala rozumiet az ked som sa odstahovala. Teraz je vdacna a stastna, ked k nej prideme v nedelu na obed. Odvtedy mame super vztah ;-)

za8icka

So svojou mamou som to tiez nemala ruzove a ani nemam. Same urazky, nadavky a vzdy som bola ja ta sprosta....tak som sa osamostatnila a je mi tak lepsie. To ze som od svojej mamy nepocula asi nikdy pochvalu mi spociatku vadilo, ale ked sa nad tym tak zamyslim, tak mi to teraz ani nevadi, cloveka to nieco nauci....zivot ti nebude stale udelovat len nejake pochvaly
Co sa tyka toho brigadovania, tak podla mna sa to da. Ja som brigadovala od 16 rokov len preto ze som chcela aj nejake vlstne peniaze. Ono fakt sa neuraz ale mat 20 rokov a pytat si od rodicov peniaze na hluposti je podla mna trosku blbe. Predsa rodicia nie su povinni platit ti vsetko na co si zmyslis.Mne bolo blbe ked moje spoluziacky niektore nepracovali a normalne si od rodicov pytali peniaze ked isli v piatok do mesta. Ako ok, ked som chcela od tatina na nieco peniaze nebol problem, ale kupit si nieco za vlastne bol predsa len iny pocit. Ja neviem ako si na tom casovo, ale ked uz nic ine tak mas nejake roznasanie letakov, co ti zaberie chvilku, kym to rozneses a nejake to euro ti to urcite hodi.
Co pises ze spravis vsetko co ti mama povie, nenapadlo ta to spravit aj samu bez toho aby ti to niekto hovoril? mozno aj to tvojej mame "lezie na nervy" ze ti musi vsetko hovorit.

Jessica8

Blahozelam v cervenemu diplomu,zrejme sa treba postavit na vlastne nohy,teraz mam 16 a uz 18 alebo 19 som sa rozhodla ze odidem ...

.....

Mamu nezmeníš, nikdy jej nebudeš dosť dobrá. Ži svoj život. Ja som mala to isté. Vždy som bola tá najsprostejšia, nech som robila čokoľvek. Žiadné milé slovo, žiadne ďakujem. Pochopila som to neskoro. (::::levica, nie každý môže brigádovať, predstav si, že bývaš 40 km od mesta, skoro žiadne spojenie, doma ti vykrikujú, že im nepomáhaš, mama ťa nechce pustiť. lebo si myslí, že jej klameš (myslí si, že máš chlapa, s ktorým spávaš). Odsťahovať sa nemôžeš, lebo nemáš peniaze......ale moja je psychicky chorá, ale to vie pochopiť len ten, kto to má...