KYSELINA LISTOVA POCAS TEHOTENSTVA

emazara

Jednoznačne najdôležitejšia vec, ktorú potrebuješ počas tehu a ak chceš brať všetky potrebné vitamíny komplexne odporúčam ogestan,aj tu ho majú www.benulekaren.sk

lindanijkl

viem ze vela zien zacina uzivat kyselinu listovu uz pri planovani babätka, ja som zacala az ked som bola tehotna

patrici77

ale podstatne je to ake mnozstvo sa uziva, lebo ine mnozstvo treba v prvom trimestri a potom neskor, je to rozdiel ;)

Peto T

datelinka: Máš pravdu, že v prvom trimestri je kyselina listová najpotrebnejšia.

Nemáš pravdu v tom, že vo "vyspelom svete" máme dostatok vitamínov. Práveže naša strava je na vitamíny chudobná a nedávne štúdie ukázali vo viacerých častiach sveta, vrátane Európy, deficit viacerých vitamínov u veľkej časti populácie.

Na Slovensku sa každoročne rodí 70 detí s ťažkými poškodeniami ako je rázštep chrbtice, väčšina mohla byť zdravá keby mamička užívala aspoň to minimum 1mg kyseliny listovej denne.

Keďže väčšinu prvého trimestra žena nevie, že je tehotná, je o to dôležitejšie dopĺňať kyselinu listovú buď každodenným prísunom zeleniny, alebo aspoň doplnkami.

datelinka

saxy, nic sa nedeje, ak si prestala, tak ako vravi fenix, zvysene poziadavky su najma v prvom trimestri. zijeme vo vyspelom svete a ked mas vyvazenu stravu bohatu na listovu zeleninu, nie je potrebne doplnat vitaminy inou formou.