Helicid - spôsob užívania

Príspevok v téme: Helicid - spôsob užívania
Jakub1331

Dobrý deň,
chcem sa spýtať,či je možné užívať Helicid 10 spôsobom otvorenia tabletky a vysypania tých gulôčok na lyžičku a následne to zapiť vodou.Mám problém s prehĺtaním tabletiek (psychika) tak by ma zaujímalo či to v tomto prípade môže mať dopad na účinok lieku.

Ešte by ma zaujímalo či ten liek môže spôsobovať hnačku.Od kedy ho užívam tak mávam prevažne vodnatú hnačku.Ale prekonal som asi črevnú chrípku lebo som aj vracal ale to už ustúpilo.Je to už týžden od prepuknutia tej chrípky ale hnačkujem furt.

Za rady vopred ĎAKUJEM.

Jakub1331

Tak aj v pribalovom letaciku je napisane ze sa to moze vysypat do pohara s vodou a tak to vypit...lenze tam sa to nalepi na steny pohara alebo to klesne na dno tak to radsej jem z lyzicky.

fenix1

ze musi prezit neporuseny liek az do zaludka,kde kyselina obal rozpusti,.vazne si myslis,ze by to vyrobca takto uchovaval,len tak zo srandy?

aluska

ten obal je len zelatina, ktora sa ajtak rozpusti v tele...takze myslim si ze moze...ale mozno tu bude z toho trochu tazko na zaludok

ked si mal crevnu chripku a hnackujes tak treba drzat dietu, len suchare jest, varene zemiaky bez masla, mozno suchu ryzu, pit nesladeny caj a vela tekutin, lebo je aj mozne, ze si dehydratovany