Helicid - spôsob užívania

Príspevok v téme: Helicid - spôsob užívania
Jakub1331

Dobrý deň,
chcem sa spýtať,či je možné užívať Helicid 10 spôsobom otvorenia tabletky a vysypania tých gulôčok na lyžičku a následne to zapiť vodou.Mám problém s prehĺtaním tabletiek (psychika) tak by ma zaujímalo či to v tomto prípade môže mať dopad na účinok lieku.

Ešte by ma zaujímalo či ten liek môže spôsobovať hnačku.Od kedy ho užívam tak mávam prevažne vodnatú hnačku.Ale prekonal som asi črevnú chrípku lebo som aj vracal ale to už ustúpilo.Je to už týžden od prepuknutia tej chrípky ale hnačkujem furt.

Za rady vopred ĎAKUJEM.

titi...

fenix 1 neviem prečo tam píšu že v celku ,maju sa zapíjať tekutinou ked príbalový letáčik píše čo som tu napísala aj ja.Deťom sa nepodáva pritom sa píše aj dávkovanie pre deti,aj akým spôsobom.Momentálne som to pozrela v krabici Helicid 10,minulý týžden som to brala aj ja,no s prehltnutím nemám žiadne problémy.Predtým som mala Helicid 20 aj tam bolo písané to isté.Takže nemudruj a nestraš tu ľudí prosím.Na tom nie je nič zle ked niekto chce aby sme jej poradili.Ako tu vidím aj ditke čítala ten príbalový leták.

ditke

Práveže sa môže podávať aj malým deťom,preto píšu že aj otvoriť.Dokonca nielen Helicid 10,ale aj Helicid 20.Takže:ak nemôžete prehltnut kapsuly celé,môžete ich nad prázdnym pohárom otvoriť a ich obsach zo stáleho miešania rozptýliť vo vode,ovocnej štave,riedkom jogurte či v kyslom mlieku.Pohár ešte raz treba vypláchnuť nemali by tam zostať zbytky lieku.Rovnakým postupom treba podávať malým deťom.Obsah kapsul po otvorení nehryzte.Tak postupuj podľa toho.

fenix1

kedze helicid mozu uzivat iba dospely,predpokladam,ze si dospely.tak nemaj taketo hlupe otazky
ked nevies,respektive nemozes alebo nechces prehltnut tbl chod za psychiatrom ,aku radu tu cakas?

titi...

Môže sa tak používať,máš to napísané na letáčiku.Ináč kvôli čomu berieš Helicid?Koľko máš brať za den?

Jakub1331

naco sem pises take sprostosti?ja sa normalne pytam,ano gratulujem ti ze ty by si dokazal zhltnut aj 10 tabletiek ale ja zjavne nedokazem prehltnut ani jednu