Mozete mi pomoct? V noci neviem zaspat...

Príspevok v téme: Mozete mi pomoct? V noci neviem zaspat...
Jaanus

Ahojte, mam taky problem, vecer ked lahnem do postele a chcem zaspat, tak nemozem. Je napr. pol dvanastej a ja vobec nepocitujem, ze mi treba spat. Je to normalne? pred spanim nejem tazke jedla, ani nepijem kavu, cierny caj ani nic s kofeinom, sem-tam si dam mliecko s medom. Zvyknem sa ucit do deviatej vecer a potom ked idem spat o jedenastej, tak nemozem. Neviete mi pomoct? Zvykem si pred spanim citat, aby som sa nejako unavila, no nepomaha to. Za kazdu odpoved dakujem.

giulia

No mne mamina dovolí TV do kolkej chcem, ale ja si proste lahnem a len tak si v mysli davam otazky na ktore ti kazdy povie inu odpoved napr. Ako to že ked chceme nieco povedat tak to proste povieme ale neviem mozno vam pomoze nieco ine, ale mne pomaha toto

Vendulka123

Mne pomáha keď sa idem prejsť.Napr. idem na záchod alebo si len tak chodím po izbe.
Alebo si otvorím okno, nie vetračku ale celé okno tak na 5 minút.
Tiež pomáha keď sa napijem niečoho teplého najlepšie zaberá teplé mlieko alebo čaj.

Lintea

Nie je to tým že dlho vyspávaš, skús ráno skoro vstávať a potom uvidíš ako rýchlo zaspíš, alebo večer si ísť trošku zašportovať

Ach jaj

Keď už ked si v posteli a myslíš na 100 vecí naraz tak premýšľaj nad minulosťou a nie budúcnosťou. Niekde som čítala, že myšlienky na minulosť skracujú zaspávanie. :)

ANGEL-DEMON

mne mlieko s medom nepomohlo nikdy... treba sa ist hodinu pred plánovaným spánkom prejsť,....to pomaha mne... alebo pravidelne večer chodiť behavať...

LABUTAK

Dobry den rad by som sa opytal jak najlepšie zaspat rano teraz sa snažim zaspat ale neide to vypil som mlieko pocital ovecki posluchol som si relaxacnu hudbu vyvetral som si v izbe a pustil som tu cersty vzduch nevie mi dakto povedat dajaku najlepšiu radu, prosim vas dakto mili ....

Dovidenia

Naj poradňa

Ak neviete zaspať dajte si teplé mlieko, mne to pomáha ak nie, tak si otvorím okno aby sa mi do izby dostal čerstvý vzduch :)

sleepbetter

Ahoj! Je niekoľko tipov, pre lepší spánok, zhrniem aspoň tie najdôležitejšie:

1. NEPI KOFEIN: ak nevies zaspat a pijes kofein ci uz v kave, alebo kole - zarabas si na problem... kofein v tele ucinkuje az 12 hodin a teda zaspava sa potom tazsie.
2. nejedz 2 hodiny pred spanim a na veceru NEJEDZ SACHARIDY... sacharidy ti dodavaju energiu, koli comu je zaspat zbytocne tahsie.
3. cvic rano a nie vecer - cvicenie je zdrave, avsak dodava ti energiu a ak cvicis vecer, tu moze byt dalsi problem...

...celkovo, je toho viac a na jeden post je toho malo... konkretne problemy, ktore mozes odstranit najdes napr. v clanku akozaspat.sk ...Snaz sa hlavne odstranit tie najcastejsie problemy, koli ktorym spis malo a ak ani po tom nebudes vediet spat, skus veci ako melatonin, binarne audio alebo ak nezabere ani to, tak navstevu lekara...