Abnormalne veci a ja

Príspevok v téme: Abnormalne veci a ja
LadyHeidy

Moj problem vlastne trva uz od detstva. Byvali sme v panelaku. Mala som vlastnu izbu, kde som aj spavala. Sice som sa velmi bala sama spavat. V noci som citila, ze v izbe nie som sama, ze pocujem dychanie niekoho cudzieho. Velakrat som zaregistrovala aj pohyby, take jemne, letme. Budila som sa casto na to, ako sa ma niekto dotkne, pohne s paplonom.
Dokonca som raz v noci zhodila vazu zo stolika na chodbe, a vtedy som sa akoby prebrala a nevedela som, ako som sa tam dostala. Velmi som nehovorila o tom, lebo mama ma zrusila, ze vraj si to namyslam a nemam pozerat rozne filmy a serialy...
Ked som mala jedenast, odstahovali sme sa. Moje problemy sa nejako extra neobjavovali. Ked som mala trinast, bola som skoro celu noc sama. Nasi isli na letisko pre sestru. Pocula som kroky po schodoch, buchotanie v podkrovi. Odvtedy v podstate nic extra. Az do poslednych tyzdnov.
Uz len ked pomyslim na to, ze by som mala ist spat, srdce sa mi rozbusi. Chodim spavat neskoro, okolo jednej rano. Zhasnem svetla, a to hrobove ticho. Mam pocit, ze sa na mna niekto pozera. Ze je tu niekto so mnou. Ked zavriem oci, mam pocit, ze ten niekto sa stale ku mne priblizuje. Pocujem rozne zvuky, mam neskutocne pocity, ze je niekto v izbe. Niekedy sa mi podari od strachu zaspat, niekedy nespim vacsiu cast noci, lebo mam strach. Ked zaspim, mam hrozne nocne mory. Stale utekam, vidim hrozne veci, je tma, krik, atd. Dokonca som sa pred dvoma dnami zobudila na to, ako mi zhasol niekto lampu. Zobudim sa a nikde nikoho, tma. Tuto noc, som si zobrala periny a spala som s maminou. A tuto noc to urobim znova... bojim sa spat. vsade... stale ma ten srach prenasleduje.

LadyHeidy

N1: Nemaj o mna strach, na to nie je fakt dôvod. Posledne dny sa situacia ukludnila, az na to, ze v noci stale pocujem silne buchotanie z povale. Akoby niekto skakal po schodoch, alebo po zemi... vzdy mam velky strach, pretoze viem rozoznat zvuk ked buchaju napr. rolety... atd...

N1

ahoj...no ak je to pravda co tu piises tak mam o teba fakt strach...nechcem sa strasit ani nic ved ja samam neviem ako co...ale byt tebou tak by som nasvtivila niejakeho farara alebo aj biskupa ...prave dnes rano som pozerala s bratom film paranormal activity a ked tu opisujes co sa ti staava tak mam o teba nehorazny strach...nedavam ti ten film preto aby si sa vydesila len chcem aby si sa toho vcas zbavila ..mozno je to tvoja psychyka ja neviem ale rob nieco pls...a keby chces nico viac o tom filme tak napis...mozno by som ti ho mohla aj neijak poslat

tststs

Ahoj, ja mam tiez niekedy pocit, ze v noci pocujem zvuky, ale viem ze je to len pukanie nabytku pripadne podlah, ale aj tak je to neprijemne, lebo som domyslava a aj takym bezvyznamnostiam prikladam privelky zmysel... niekedy zaspim bez problemov a ked nie, tak si jednoducho zapnem malu lampu a spim. To na mna ucinkuje na 100% Tak sa zbytocne nestresuj a zasviet si.

kivikivi

ahoj LadyHeidy :)
Možno neuveríš, no viem ako sa cítiš. Bola som na psychiatrii ,nevedeli ma diagnostikovat. Zomrela mi sesternica ako mladucka, ja som sa zacala zamyslat nad nadprirodzenymi vecami , dovodom smrti a podobne. Dokonca sa mi stalo, ze saliem v noci som pocula rozne zvuky buchoty , prisla ku mne matka, ja som si myslela, ze je to prevgteleny diabol , co ma chce vziat do pekla, hovorila som zo sna. ked sa ku mne naklonila, videla som sesternicinu tvar v jej tvari.. skoro som nezmaturovala. z nemocnice rovno za maturitny stol . Teraz viem , ze som bola prilis CITLIVA a podvedome LABILNA. Avsak RODINA a NAJBLIZSIA KAMARATKA ma podrzali.. vdaka nim zijem! Skoro som v tu noc skolabovala od strachu. bol to zachvat strachu. srdce mi bilo ako tisic blaznivych zvonov... Teraz sa liecim druhy rok preventivne tabletkami ABILIFY. Nemala by si zanedbavat lieky(podla mna) , preventivna liecba je VELMI DOLEZITA. skus sa poinformovat o tomto lieku. Odreaguj sa , vecer si pusti hudbu po tisku, radio. kupi si steniatko ..(mne psik pomohol:)) bala som sa vyjst s nim na ulicu , zlakla som sa malinekeho buchnutia... atd atd.. BUD SILNA dolezita je podpora rodiny !!RODINA je gro a zaklad. SPOLU TO ZVLADNETE...napis ako ti je, ako sa liecis... :) rada popisem :) ahoj DRZ SA ;)

pipinaa

mne sa tiez v poslednom case stalo asi 2x, ze som sa zobudila na to, ze mi niekto pohol paplonom,alebo presiel rukou po chrbte. ale hovorim si,ze sa mi len nieco snivalo..

ele

Lady aj ja mam skusenosti s podobnymi zalezitostami a vsimla som si ze pre mna su rizikove obdobia, ked mam nepokoj v dusi, ked som povedzme depresivna, vtedy mam pocit ze nie som sama ze ma niekto v spalni prenasleduje, pozera sa. A ked sa sustredujem na tie zvuky je to o to horsie. Nezabudaj ze psychika vie byt svina a ked sa na to budes sustredovat, zrazu zacnes realne vidiet a pocut tie javy. Jednoducho sa nalad pred spankom pozitivne, zaoberaj sa dennymi beznymi vecami a zamyslaj sa nad nimi, to odvedie pozornost..

zuzic

jemine ze paranormal activity:)) ja som to ani nevidela, len spoluziacka mi kusok pustila a uz sa mi zle spava...:)