Súrne potrebujem odpovede :)

Príspevok v téme: Súrne potrebujem odpovede :)
leya3

Ahojte,
robím prácu o prenatálnom vývine a potrebovala by som urobiť anketu...Ak tu sú nejaké mamičky, prosím odpovedzte na otázky :
Koľko rokov ste mali, keď ste boli tehotné?
V ktorom týždni a ako ste zistili, že ste tehotné?
Ako s vami dieťa komunikovalo?
Kedy ste sa s ním začali rozprávať?
Vedeli ste presne o tom, ako sa vyvíja vaše dieťa?
Vedeli ste rozpoznať časti tela pri ultrazvuku?

Ďakujem za odpovede

bublik

1. 24 rokov
2. v 6 tyzdni, par tyzdnov pred odovzdanim diplomovej prace :-) meskal mi menzes, co u mna sice nebolo az take neobvykle, spravila som si test len tak z prce a sup ho dve ciarky :-) bol to riadny sok, vobec som to necakala
3. maly bol ako zive striebro, uz v 19 tyzdni sa zacal mrvit, najskor som to citila len rano a vecer v posteli, neskor aj inokedy a koncom tehotenstvy sa mi zdalo ze sa snad snazi prekopat von... a vzdy ked som mu zacala spievat tak zacal vyvadzat, aj ked som bola na koncerte - aj teraz ma rad hudbu :-)
a ked som ho v osmom deviatom mesiaci skrabkala po zadocku, tak sa mu to velmi pacilo, aspon myslim :-)
4. hned ako mi doktor v 6 tyzdni potvrdil ze som tehotna aja som tu malu fazulku videla na sone
5. ano, babyweb
6. haha, lekar mi ich pekne ukazoval ale mne sa to zdalo vsetko akesi cele rozmazane rovnake sivo cierne, takze ani nie, len hlavicku a tvaricku, obcas som zachytila rucicku, ale maly sa vzdy strasne trepal, takze to bolo tazke :-)

dd

1. 21, tesne po 22 sa dcerka narodila
2. asi v 5.tyzdni tehotenstva na zaklade pozitivneho testu
3. hlavne kopkanim, ale bola zlatucka, nechala ma v noci spat, kopkala hlavne cez den a dost aj ked som byvala v skole na prednaskach :D a s tatinkom sa hravali na "schovavacky" :)
4. nepamatam si presne, cca nejaky 4.-5.mesiac tehotenstva, ked sa dalo, rozpravala som sa s dcerkou nahlas, neskor som jej aj na dobru noc pustala hudbu(tak od 7.mesiaca tehotenstva)
5. ano, z knih
6. cca ano :)

fialočka07

ahoj
1. 19
2. v 5-6 tyzdni,na zaklade testu,a bolesti v podbrusku
3. kopkaním (hlavne večer ked som chcela spat :)))
4. uz na zaciatku,neskor som mu citala rozpravky :)
5. ano
6. ked bolo uplne male,nie,ale neskor ano...

aknitka

1 - 26
2 - tiež sme ho plánovali a vedeli sme to cca v druhom treťom týždni na základe pozitívneho testu
3 - keď som sa najedla tak začalo kopkať, akokeby mi chcelo poďakovať :-))
4 - rozprávala som sa s ním od začiatku ale nikdy nie nahlas, len tak v duchu
5 - áno
6 - keď bolo menšie tak áno, keď už bolo väčšie tak nie

silvika17

Ahoj,
1.26
2.bolo planovane, takze hned po dvoch tyzdnoch,
3.zo začiatku asi nijako, neskor kopalo, ked som prilozila moju ruku na bruško tak akoby ju chcelo chytiť
4.tak v 6.mesiaci
5.ano
6.zhruba ano