Helicobacter pylori a jeho súvis s gastritídou a vredovými chorobami

Táto diskusia patrí k článku: Helicobacter pylori a jeho súvis s gastritídou a vredovými chorobami
Helicobacter pylori a jeho súvis s gastritídou a vredovými chorobami

Ešte donedávna boli zástancovia teórie o infekčnom pôvode vredovej choroby žalúdka a duodena (dvanástnik) považovaní za nebezpečných čudákov. Ich názory na baktériu, prežívajúcu v takom nehostinnom a kyslom prostredí ako je žalúdok, sa nebrali vážne.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Palo_palden

Helikobakter mi diagnostikovali pred dvoma rokmi, mal som ťažké bolesti brucha, po každom jedle ma nadúvalo, pálenie záhy. Na gastre som dostal 3antibiotiká, ktoré po dvoch týždňoch nezabrali a bolo mi ešte horšie - rozbitý žalúdok, oslabena imunita.
Kamaratka robi v lekarni a poradila mi masticha active, po troch dňoch som necitil palenie zahy. dal som si kuru na 2mesiace a potom som si robil test na helikobaktera, taky na domace pouzitie a uz bol negatívny.
odvtedy si robim preventivne mastichovu kuru kazdy rok. super to pomaha a je to prirodne.