Najväčšie trápenia inteligentných alebo prečo sa jednoduchším ľuďom žije ľahšie a šťastnejšie ?

Táto diskusia patrí k článku: Najväčšie trápenia inteligentných alebo prečo sa jednoduchším ľuďom žije ľahšie a šťastnejšie ?
Najväčšie trápenia inteligentných alebo prečo sa jednoduchším ľuďom žije ľahšie a šťastnejšie ?

Inteligencia ľudí fascinuje, ale i zraňuje. Jedným prináša šťastie a uspokojenie, iným nešťastie a trápenie. Inteligentní ľuda vidia skratky a riešenia, ktoré iní nevnímajú. Aj preto vedia ihneď pochopiť podstatu a idenfitikovať pointu v štýle „prejdime k veci“.

naivny

Moja teória sa potvrdzuje. Pokiaľ inteligentný clovek vloží svoju energiu a intelekt do toho, aby sa zamyslal nad medziľudskými vzťahmi a zmyslom života, bude iba zbytočne vypla káva. Keď sa však sústredí na to, aby niečo tvoril a aby bol menej závislý na iných ľuďoch, bude šťastnejší žiť, lebo nebude investovať svoj čas do neistoty a zranitelnej sféry.

ynteligent

myslel som si že som inteligentný. čítal som si o tom veľa a všetko na mňa sedí... ale po tom čo som si urobil iq testy som zistil že som podpriemerne inteligentný a nemám žiadne logické rozmýšľanie, som pomalý v matematike...

takže nie som ani inteligentný, ale len hlupák, čo sa nevie socializovať a je divný :/