Trávenie potravín: ako dlho im to trvá?

Táto diskusia patrí k článku: Trávenie potravín: ako dlho im to trvá?
Trávenie potravín: ako dlho im to trvá?

Centrom trávenia sú žalúdok a tenké črevo. Trávenie škrobu začína už v ústach zožuvaním potravy. Tráviace enzýmy sú prítomné v slinách, žalúdočnej šťave a v tenkom čreve.

Jausik

Mne osobne veľmi zle trávia ťažšie potraviny ako je aj mäso, moje trávenie je na tom všelijak by som povedala, ale ak mozem poriadit zlepsilo sa to odkedy beriem doplnok vlákniny optifibre. Samozrejme zalezi na cloveku co preferuje aby sa mu lepšie trávilo.

isabellawampire

Mne napríklad veľmi pomaly trávi, už som s tým bola aj u doktorov, ale všetko mám v poriadku. No aj tak mi pomaly trávi, každý to má inak!

lianka22

moji psi behaju po vonku, po dvore, takže im davam jest 2-3 denne. niekto dava raz denne, mne sa to zda velmi malo. Hlavne maju stale čerstvu vodu, aby neboli dehydrovany

kikusqa788

záleží ale aj od toho koľko ješ, či ti stihne to pred tým vytráviť kým zase niečo zješ. keď si dáš napríklad nejaké mäso, ktoré dlho trávi a za tým si dáš nejaké ovocie tak to mu to bude tiež dlho trvať

miacha

Každé potraviny sú iné, napríklad mäso ti trávi najdlhšie,zeleninu ovocice ti ľahko strávi takže to je rýchlo. Na internete je to tom kopec písaného

laurittko

fuha, nad tym som nikdy nepremyšlala, ale zaleži aj od kativity psa. bytovkovy pes ma menši vyjak ako pes, ktory je vonku. AKo často davate psovi jest?

Karolinka1

ked sme pri tom traveni, za ako dlho psovi stravi jedna konzerva? Lebo ten moj je večne hladny a niekedy mam pocit, že by zožral aj tu plastovu misku, do ktorej mu vysypem konzervu a ani nestihnem hodit plechovku do koša a už je miska prazdna