Bolesť hrdla, jeden pojem, ale mnoho príčin

Táto diskusia patrí k článku: Bolesť hrdla, jeden pojem, ale mnoho príčin
Bolesť hrdla, jeden pojem, ale mnoho príčin

Niektoré ochorenia obľubujú sezónnosť. Iné nehľadia na čas a atakujú kedykoľvek. Bolesť hrdla je pomerne častým príznakom. Ale nie je len o angíne alebo prechladnutí. Sprevádza aj iné ochorenia, ktorých závažnosť netreba podceniť. To čo najčastejšie bolesť vyvoláva a iné informácie vám poskytnem v riadkoch nižšie.

mjanik

najčastejšou príčinou je-žalúdok-hovoríme,že je prehriatý a teda treba ho schladiť.Alebo pľúca- teplo z pľúc "sála" hore a spôsobuje zápal hrdla-schladiť ho-akupunktúra

JaH

mna vzdy boli hrdlo z klimy. Mame v praci nainstalovanu tu boycjnu na stene, ale viaceri sme sa stazovali, ze nam to prekaza, tak sefino kupil www.electronic-star.sk stlpovy ventilator odtialto vraj, tak som si kupil aj domov a musim pochvalit, fakt je to suepr, neboli ma hrdlo ani krk. Konecne!! ale treba si ho spravne nestavit v miestnosti, aby chladil efektivne.. fakt super vecicka odporucam ludia, vsetkym tym, co boli hrdlo

ananaska

Treba kloktať bylinkami, hoci aj každý deň počas celej jesene a zimy, napraví sa aj chronický stav( repik+šalvia) piť bylinne čaje( rumančeķ, medovka, skorocel+materina dúška),šipkový čaj, zázvorový. Pastilky na hrdlo. Dostatok tekutin a zvyšiť ustnu hygienu v chripkovom období.

A nezabudnite, že všetko čo vás dusi treba povedať nahlas osobe s ktorou máte problém, prípadne to povedzte nahlas sebe, alebo spíšte na papier.

Lennyx

ja mam bolave hrdlo a chrapcim vzdy po tom ako sedim dlhsie v kancelarii pod klimou ... uplne hrozny hlas mam a pobbolieva ma ... teraz mam halset sprej a ten mi pomaha ulavit