Čo je vhodné jesť pred tréningom?

Táto diskusia patrí k článku: Čo je vhodné jesť pred tréningom?
Čo je vhodné jesť pred tréningom?

Otázka jedla a pitia pred tréningom je jednou z najdiskutovanejších otázok okolo cvičenia, chudnutia či naberania svalovej hmoty. Jedlo by malo fungovať ako palivo pre svaly, nemalo by zaťažovať tráviaci trakt, ale tiež by malo zasýtiť a v neposlednom rade dobre chutiť.

dobreuz

Pred behom je viac vhodných jedál: cestoviny, banány a slnečnicové semienka. Pred cvičením v posilke sú naj orechy, dodajú bielkoviny a zdravé tuky nevyhnutné na dostatok energie pri intenzívnom svalovom zaťažení a samozrejme po skončení posilky je čas na proteín, aspoň 80%tný alebo BCAA, najlepšie s pomerom 4:1:1.

Glam

pocas mojho aktivneho trenovania a rysovania bruska som si pred treningom davala L-Karnitín od best body a k tomu jablko s mrkvou a zmixovala som si ich na smoothie a super mi to pomohlo ked som na trening nemala extra chut ... po karnitine som mala pocit, ze prezivam trening intenzivnejsie a sustredim sa aj ked nemam svoj den

0vecka

akoze nehovorim ze by to bolo nespravne ale kebyze sa mam drzat tychto rad v beznom zivote tak sa na sportovanie vykaslem.. chodim do posilvne 3x do tyzdna a pred par rokmi som este tri krat do tyznda chodil behavat.. teda by som mal pit len vodu a jest vlocky cely zivot...