Ako si pripraviť vlastný antiperspiračný dezodorant

Táto diskusia patrí k článku: Ako si vyrobiť vlastný antiperspiračný dezodorant?
Ako si vyrobiť vlastný antiperspiračný dezodorant?

Deodoranty a antiperspiranty sú známe tým, že obsahujú mnoho škodlivých látok s negatívnym vplyvom na našu pokožku. Vyvarujte sa tomu a pripravte si zdravšiu alternatívu z prírodných zložiek.

Budmezdravi

Jednoznačne do toho posledného treba dať konzervant. Takto pripravené vám to vydrží pár dní v chladničke. O chvíľu by to bolo plné baktérií.
Osobne som skúšala viaceré recepty na domáce dezodoranty a treba povedať, že nejde o antiperspirant. Čiže chvíľku to vonia pekne po siliciach, ale potíte sa aj tak. Navyše v strese či pri hormonálnych zmenách tie silice nestačia na prekrytie zápachu potu.
Na aplikáciu bol najlepší ten krémový.

Mila Ch.

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať, či nie je potrebné pridať aj nejaký konzervant (samozrejme prírodný), hlavne v prípade posledného typu dezodorantu-tekutého, kde uvádzate, ž vydrží až 6-12 mesiacov? A ešte, že ktorý z týchto troch typov je najúčinnejší, resp. či sú rozdiely medzi jednotlivými uvedenými dezodorantami v ich účinnosti a použití? Za odpoveď veľmi pekne ďakujem :)