Šetriaca diéta

Táto diskusia patrí k článku: Šetriaca diéta
Šetriaca diéta

Príprava diétnej stravy vyžaduje určitú zručnosť, teoretické vedomosti, najmä pokiaľ ide o zloženie stravy a znalosť technologických postupov, aby bolo zachovaných čo najviac živín. V žiadnom prípade sa nedá postupovať podľa vopred stanovej šablóny, vždy je to podľa individuálnych potrieb chorého.

kajojko567

príklad: dobre jedla- zo zemiakov.- špenát s zemiakmia vajcom, zemiaky s prívarkom-šošovica hrasok....
zemiakový šalat ten s cibulkou.
prekladané zemiaky. zemiakove omelety so zeleninou.
zemiaky v šupke a s maslom.zemiakova kaša s masom jemným a poliate omáčkou.
šalatyzeleninové ku jedlu.kyslu uhorku vedla jedla inac v ramci jedla skysne.
polievky, zemiakova s brokolicou,hraskova,fazulova- ta jemnejšia.atd
hranolky na jemno.

kristinkaccc

moja rodina- tam bol zaklad zemiaky- aj predošlé generacie- pre
rozne typy ludí.
- a podla dietetických pravidiel, v ramci výberu jedal napr. v týždni musia byť aj 3 krat týždenne- najma ak je výber z viac jedal.tam kde sa varí.
aj v zdravotníckych zariadeniach pokial sa dobre pamatam to bol zaklad- aj z toho sa dá zosilnieť a lepšie
to je.naša zakladná potravina po staročiach na slovensku, aj ked bola objavená inde.

kristinkacccc

ano laco to čo vyhovuje jednotlivcovi.
napr. orestovat na panvici chvilu môže, alebo po uvarení, hodí do jedla
maslo, olej masť
- musi si aj premastit čreva
-.a ked uz rodina urobila vyprazané maso- on si ho može ošupat ten povrch ak znesie
napr. zemiaky vyborne posobia na travienie ukludnuju, su vhodnejšie ako cestoviny. knedle.banany tiež ukludnuju.jablka...
napr. niekto nemože vela mlieka...atd.
a stale každý den mäso nie je dobre. lahko stravitelna zelenina , ryby- su v poho.to si musí vypozorovať jednotlivec čo mu vyhovuje,atd
v hrodných vyvarovnach, aj tak maš len určité jedla z ktoých si môžeš vybrať.
(:jedlo sa da uvarit aj za 10 minut.(:

Laco87

ja som skúšal poradenstvo od mdiet a bolo to teda lepšie ako diéta, kde si musíš odriekať a potom to bude jojo efekt :)