Točenie hlavy

Táto diskusia patrí k článku: Točenie hlavy
Točenie hlavy

Točenie hlavy je nepríjemný pocit, ktorý vzniká na základe nedostatku prísunu kyslíka do mozgu. Často predchádza strate vedomia. Najčastejšími príčinami točenia hlavy alebo závratov sú náhla zmena polohy tela, poruchy srdcového rytmu, straty krvi, záchvaty kašľa, záchvaty paniky, cukrovka, ochorenie vnútorného ucha, užívanie niektorých liekov či infekčné ochorenie.

mjanik

ahja-preto krčná,lebo s ňou sa stretáme denne.Vami udávané...-sa vyskytujú málo.Ešte ste zabudla udať pečeň, trávenie ......

mjanik

ahja-preto krčná,lebo s ňou sa stretáme denne.Vami udávané...-sa vyskytujú málo.Ešte ste zabudla udať pečeň, trávenie ......

ahjajjaj

"keď bolesti a točenie vzniká po zmene polohy hlavy,tak ide o krčnú chrbticu" môže a nemusí ísť o krčnú chrbticu. Môže to byť zo zápalových lézií v mozgu, alebo z Menierovej choroby, ani jedna z nich nie je liečiteľná akupunktúrou, dokonca je tam akupunktúra kontraindikovaná v akútnej fáze choroby!

Nicolhdsh

Dobrý den, mám 17 rokov a už asi týždeň sa mi točí hlava no zvláštnosťou je že sa mi točí hlava len pri ležaní pri otočení hlavy na ľavú stranu..keď ležím rovno alebo otočím hlavu do pravej strany nič sa nedeje... netuším čím to je spôsobené

Eleon

castokrat sa toci hlava aj z nizkeho tlaku..alebo ked clovek nepije dostatocne. takze tu by som este asi doplnila ze dolezity je spravny pitny rezim. pramenita voda, mineralna voda, mozno stavy- vitaminove, nech nas postavia na nohy a cajik- zeleny.