3 dôvody, prečo byť vegánom

Táto diskusia patrí k článku: 3 dôvody, prečo byť vegánom
3 dôvody, prečo byť vegánom

Vegánstvo neznamená diétu, je to skôr určitý životný štýl a filozofia, ktorú si ľudia sami vyberajú. Je to spôsob stravovania, pri ktorom sa nekonzumujú akékoľvek potraviny živočíšneho pôvodu.

Marek_

Ovečka náboženstvo? Neblázni, celé vegánstvo je opierané o racionálne argumenty, obyčajne ti vegán netvrdí nič čo nebolo vedecky dokázané alebo čo proste nemá žiadne dôkazy. Samozrejme nemôže sa brať do úvahy jedincov, ktorých myšlienky lietajú niekde v oblakoch, akých je v každej skupine dosť. Vegani sú poväčšine ľudia, ktorý to skutočne študujú, samí pre seba vo voľnom čase a pátrajú v mnoho zdrojoch.

Deane

Žiadne dvojaké vajcia, no sliepky z klietkového chovu alebo aj z výbehového ak nemajú kohúta tak jednoducho vajcia nie sú oplodnené a preto z nich kuriatká nebudú. Len v tom je rozdiel.

ciesi11

Žena ma radšej menej mäsa, nie je dobré furt mäso, občas keď niekto chce.Ma iný organizmus.
V rest.,jedalnach, musi byť rozny výber nie vždy mäso aj bezmasité.Vždy to tak bolo.
My by sme nemohli každý deň mäso, mne až tak nechýba.

jiku

Vegetarian je vraj lepší ako vegan.
Vajcia od sliepočiek su dvojaké vraj z tých čo su kuriatka a potom take ,z ktorych nie su, počul som.
Tam je napr, v žltku-železo D vit.....Neviem koľko žije sliepka. Sliepka by vo voľnej prírode vykapala.
Muži boli lovci vminulosti, žena udržovala rodinný kozub.Štýl je štýl.

jiku

Vegetarian je vraj lepší ako vegan.
Vajcia od sliepočiek su dvojaké vraj z tých čo su kuriatka a potom take ,z ktorych nie su, počul som.
Tam je napr, v žltku-železo D vit.....Neviem koľko žije sliepka. Sliepka by vo voľnej prírode vykapala.
Muži boli lovci vminulosti, žena udržovala rodinný kozub.Štýl je štýl.

Apokryft

5.dôvodov prečo nebyť vegánom.
1.niesom o vegánstve vnútorne presvedčený
2.je to skôr duchovného zamerania (náboženstvo,)
3.Niektoré štúdie sú buď jednostranne zamerané alebo neberú do úvahy všetky aspekty za a proti
4.Obmedzený sortiment potravín
5.Nedostatočný živinový potenciál ATP hlavne pre fyzicky náročnom živote (praca,šport)