Avokádo plné zdravých tukov pomáha i pri chudnutí

Táto diskusia patrí k článku: Avokádo plné zdravých tukov pomáha i pri chudnutí
Avokádo plné zdravých tukov pomáha i pri chudnutí

Avokádo je unikátnym druhom ovocia, pretože väčšina ovocia sa skladá najmä zo sacharidov a fruktózy, no v avokáde je vysoký obsah zdravých tukov a mononenasýtených mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutné pre ľudský organizmus.

simka111

Milujem avokádo a prvé čo ma napadne sú Vianoce asi 4-5 rokov dozadu, keď môj brat prišiel domov s plnou taškou, pretože ich mali za pár centov, doma si potom robil srandu, že ich nazberal na našom avokadovníku.... to len tak spomínam....

Najviac mi chutí s chlebom, lahôdkovým droždím a uvareným vajíčkom....

JanaPek

Já jsem teda nikdy avokádu neholdovala, ale přítel ho má velice rád. Z www.gastrofresh.cz mě hodně zaujal ABC sendvič, což je trio sendvič s avokádem, slaninou a krabím masem. V té kombinaci si ho vychutnám i já :)

Roxxxi

Avokádo je super univerzálne, ja ho používam takmer každý deň! keď len tak rozmačkané na chlieb s korením alebo guacamole, mňam. Tu je recept na avokádový puding -odkaz odstránený-, tiež dobrá vec.

Kýčera

Tvrdé avokádo neskladujte v chladničke,zrelé je vtedy,ak po stlačení je šupka poddajná.Obsahuje síce veľa tuku,ale tento je zdraviu prospešný a aj silné ANTIOXIDANTY-vit.E,A,glutatión,kt.je zvlášť dôležitý na ochranu spermií.Chráni teda nielen srdce,ale aj zdravie budúcich detí.Výborné sú dipy,či guacamole/nátierky na chlieb/hrianku.Receptov je viac,ale základ tvorí roztlačené/rozmixované avokádo,prelisovaný cesnak/10-15 min. na vzduchu/,himalájska soľ,citrónová šťava,čierne/kajenské korenie.Pridať môžete aj kyslú smotanu/biely jogurt,mladú cibuľku-kolieska,paradajku-kocky,čilli,vňať-petržlen/koriander.Dip:avokádo,cesnak,olivový olej,kyslá smotana.kôpor,med,soľ,citrón,voda-hlávkový šalát.

RNG

o clanok ale nespomina je, ze avokado obsahuje tzv nezmydelnatelne tuky, ktore telo pouziva na vyrobu klboveho mazu, proti vydieraniu a zapalom klbov.Ja osobne odporucam kazdemu jest 2 avokata tyzdenne na ochranu klbov.

redka

tiey si ho obcas kupim aj ked y krat sa mi podarilo kupit take tore nie a nie dozriet... este kym dozrelo, tak chytilo plesen ci co.... robim si hlavne guacamole, avokadovy puding a tiez ho pridavam len tak do salatu ci ovocneho ci zeleninoveho.... dobre je aj len tak natriet na pecivo a posypat solou a ciernym korenim...

maricenka

aj ja mam rada avokado. len skoda, ze nemam zazite jeho pouzivanie. kupim si ho tak 3 x za rok. a vzdy sa cudujem, preco si ho nekupim viac krat. je vyborne...

fitraw

zboznujem avokado a hlavne pri priprave raw kolacikov, daju sa z neho vycarovat super "cokoladove kremy" ktore su chutne a zdrave a nie takze a nezdrave ako tie margarinove. treba len chciet a vsetko sa da pripravit aj zdravsie