Žiadna burina, púpava patrí k najzdravším potravinám

beacon

Urobye si salat z pupavovych listov s kvapkami citronu oleja bud kecthup alebo horcicu stipku soli cukru pepru pre koho je prihorka kusok kapsty hlavkovej vmiesat a paradajky.vynikajce.vcera som si robila salat naozaj skvele len lysty dobre umyte pod tecucou vodou a natrhajte na kusky.

beacon

Urobye si salat z pupavovych listov s kvapkami citronu oleja bud kecthup alebo horcicu stipku soli cukru pepru pre koho je prihorka kusok kapsty hlavkovej vmiesat a paradajky.vynikajce.vcera som si robila salat naozaj skvele len lysty dobre umyte pod tecucou vodou a natrhajte na kusky.

millky

Na tomto fóre som našiel článok o čiernom kmíne a nebanujem,že som ho začal aplikovať na svoju pečeň a črevá.To zbadáte za pár dní,čo sa vo vás ukrýva.
Nebudem to tu radšej popisovať.Hovoria mu aj černucha,alebo zlato faraónov.

stefankasani

No musim pupavu vyskusat, ja som mal na pecen pestrec mariansky, na vasbylinkar.sk dostat jemne mlety plod a ten mi subjektivne dost zlepsil travenie a celkovo som mal po kure lepsi pocit, ziadne pocity unavy, skutocne ako keby telo zbavil skodlivin.

RNG

Kycera, Amerika sa sklada z pristahovalcov z celeho sveta a povodnych Indianov. Takze sa nediv, ze su tu aj znalosti z celeho sveta skoncentrovane. Len Slovakov je tu oficialne vyse 1.9 miliona....
Co sa tyka pupavy(taxacum) , najma korene obsahuju stimulator toku zlci na cistenie pecene a tiez rozne steroly, co podporuju najma hormonalnu cinnost tela, tiez srdce.

Kýčera

Zasa v Amerike vymysleli "teplú vodu"?Veď u nás,a to zdôrazňujem,že aj bez VÝSKUMU sa používa storočia v ľudovom liečiteľstve-čaje,šaláty,med,...a to určite aj v celom starom kontinente.

Anielka

Vcera som vyberala aj s korenom vsetky pupavy v nasej zahrade a od vcera som zacala pit caj z celej pupavy - posekala som na drobno listy aj koren-a tak pijem caj ""na zdravie""