S dušou v nemocnici – psychiatrická hospitalizácia

Táto diskusia patrí k článku: S dušou v nemocnici – psychiatrická hospitalizácia
S dušou v nemocnici – psychiatrická hospitalizácia

Niekedy sa stáva, že psychické problémy sú tak závažné, že jedinou alternatívou na ich zvládnutie je hospitalizácia. Spektrum psychických problémov je veľmi široké a preto rozhodne neplatí, že na psychiatrii sa liečia len ľudia, ktorí trpia bludmi, halucináciami a bizarným správaním.

Loky

Čauko sory za gramatiku
Chcem sa spitat moja priatelka Bola hospitalizována na psychiatri cca 15dny vraj má psychozu...
Počuje hlasy
Teraz momentalne ju presunuli do pezinku na ženské oddelenie A
Ako dlho trvá hospitalizaca prosím má niekto skusenosty???
Bol tam já len chcem vedet kolko tam bude???? niekto zvas tam už bol??? a ako dlho dakujem za každou správu a odpoved.

swistica

Preco chcete,aby priatel podpisal reverz? Biju ho tam? Ved ked uz liecbu zacal,nech v nej pokracuje. Aky by to inak malo zmysel? Mali by ste ho v tom podporit a nie navadzat na prerusenie liecby.

batoricka

dobry den moj priatel je hospi v rs uz 3 tizden dnes ho prekladaju na volne odelenie mal stavi ze pocul hlasi bal sa no uz je v poriatku chcem sa opitat kolko tam este mozu ho drzat ? na volnom odeleny? moze vyziadat rever? ak ano ako ma postupovat ? za kazdu odpoved dakujem

lekarpacient

Ja som bola uz viac krat hospitalizovana na psychiatrických oddeleniach a za seba musim povedat, ze mi lekari velmi pomohli, aj ked som nerozumela vsetkému, preco sa to deje a co sa so mnou deje.Podstupila som velmi narocnu liecbu, a to nielen preto ze psychiatricke lieky su velmi drahe, ale aj fyzicky narocnu liecbu. Mne momentalne pomaha okrem liekov aj zdrava strava, primerany pohyb, vztahy s priatelmi, kultura.Viem ze boj s psychickou chorobou je dlhodoby a momentalne sa mi dari. Pokroky robim kazdým dnom.

muzena

Vo vecernych hodinach na psych.odd bezne pusteny TV s nasilnymi filmami, bitky,vrazdy,horory.Nikoho nenapadne zo zodpovednych nasmerovat cielene program na prirodu,sport,umenie, hudbu s relaxacnym efektom, premietat cielene nahrane a motovacne ladene filmy.Volny cas pacientov pri TV tak pokojne podporuje v nich napr.liecenu agresiu, alebo naopak vyvolava este vacsi strach. Koncepcia liecby nie je komplexná.Upozornenia rodinnych prislusnikov pacienta zo strany osetrujuceho personalu sa bagatelizuju .Nanic spolupraca z osobnej skusenosti aj zapis do chorobopisu pacienta, ze rodinny prislusnik somatizuje pacienta- az do chvile, ked pacientovi ovisne ustny kutik a prestane sa mu zatvarat oko.Nakoniec si rodina sama urgentne ziada neurolog.konzilium a preklad pacienta na neurolog.oddelenie.Tazka insomnia s neurologickym dosahom napokon konci v rukach infektologov s intravenoznou antibiotickou mesacnou liecbou. A rodinni prislusnici su z toho skoro zreli na psychiatriu...

muzena

Vo vecernych hodinach na psych.odd bezne pusteny TV s nasilnymi filmami, bitky,vrazdy,horory.Nikoho nenapadne zo zodpovednych nasmerovat cielene program na prirodu,sport,umenie, hudbu s relaxacnym efektom, premietat cielene nahrane a motovacne ladene filmy.Volny cas pacientov pri TV tak pokojne podporuje v nich napr.liecenu agresiu, alebo naopak vyvolava este vacsi strach. Koncepcia liecby nie je komplexná.Upozornenia rodinnych prislusnikov pacienta zo strany osetrujuceho personalu sa bagatelizuju .Nanic spolupraca z osobnej skusenosti aj zapis do chorobopisu pacienta, ze rodinny prislusnik somatizuje pacienta- az do chvile, ked pacientovi ovisne ustny kutik a prestane sa mu zatvarat oko.Nakoniec si rodina sama urgentne ziada neurolog.konzilium a preklad pacienta na neurolog.oddelenie.Tazka insomnia s neurologickym dosahom napokon konci v rukach infektologov s intravenoznou antibiotickou mesacnou liecbou. A rodinni prislusnici su z toho skoro zreli na psychiatriu...

pacient P

Pobyt v psychiatrickej liečebni je doslova horor. Ako sa prosím vás môže zlepšiť psychický stav pacienta, ktorý je 24 hodín vystavený obludnému správaniu sa iných pacientov, ktorí celý deň kričia, kvília, nadávajú, vyhrážajú sa, preklínajú vás...to by nevydržal ani zdravý človek, nieto ešte pacient s depresiou alebo samovražednými sklonmi. Okrem toho si tam navzájom kradnú veci...sa čudujem, že tam ešte nedošlo k vážnejšiemu incidentu vo forme fyzického napadnutia medzi pacientami. (Skúsenosť z novozámockej psychiatrie.)
Darmo ich nadopujú sedatívami či iným svinstvom, je to tam ako v klasickom blázinci...