Šikanovanie - spoločenský fenomén

Táto diskusia patrí k článku: Šikanovanie - spoločenský fenomén
Šikanovanie - spoločenský fenomén

Pojem šikanovanie evokuje predstavu školského či vojenského prostredia. S realitou šikanovania sa však stretávame aj na pracoviskách, ohrozujú nás dokonca aj vymoženosti moderných informačných technológií.

Mesačný princ

Raz si na mňa učiteľka zasadla, bola nepríjemná, kričala, dávala mi zlé známky alebo mi písala poznámky do žk len tak, ak si niečo vymyslela.

Jedného dňa som sa nasral, akože som odpadol a keď si myslela, sa naklonila, aby skúsila či dýcham, tak som spravil také bububu, že skoro dostala infarkt. Bola to predsa len postaršia pani :D

ale bavím sa na tom doteraz. Odvtedy som mal pokoj :D

kudlicka

Skusenost: pride mamička s malým dietatom prvý deň do skoly, a to dieťa vidí pani učiteľku kricať, tak to dieta, pretože je npríjemná odmietne ist do skoly, čo je normálne,a pani zastupkyna posle mamicku s dietatom k psychologovi, ten povie, že je to normalne že o pat dni nech ide do skoly, ale niečo tam už pani psychologicka zaznamenala......emocionalne nezrele.....super.- pred rokmi to bolo
vidim ako na ulici kricia učitelky na deti. 6 rocné. ZArad sa ked ti hovorím, nerozpravaj medzi sebou.....atd.
Dieta príde s nadejoou do skoly, že stretne nových kamaratov, alebo nechce ist od mamy, čo nie je nezrelost- pretože p. učitelky nepozna to dieta, mama je najlepšia, je to normálne.
aj plač je normalny.
Ked je napr. v škole dieťa ktoré robí neplechu, treba mu dať nejaku robotu, zamestnať ho, čo rad urobi.

kudlicka

Skusenost: pride mamička s malým dietatom prvý deň do skoly, a to dieťa vidí pani učiteľku kricať, tak to dieta, pretože je npríjemná odmietne ist do skoly, čo je normálne,a pani zastupkyna posle mamicku s dietatom k psychologovi, ten povie, že je to normalne že o pat dni nech ide do skoly, ale niečo tam už pani psychologicka zaznamenala......emocionalne nezrele.....super.- pred rokmi to bolo
vidim ako na ulici kricia učitelky na deti. 6 rocné. ZArad sa ked ti hovorím, nerozpravaj medzi sebou.....atd.
Dieta príde s nadejoou do skoly, že stretne nových kamaratov, alebo nechce ist od mamy, čo nie je nezrelost- pretože p. učitelky nepozna to dieta, mama je najlepšia, je to normálne.
aj plač je normalny.
Ked je napr. v škole dieťa ktoré robí neplechu, treba mu dať nejaku robotu, zamestnať ho, čo rad urobi.

mnw45

presne pre toto nechcem mat deti... v skole som bol sikanovany a ked si zmyslim ze to iste by malo zazivat moje dieta ako som kazde rano chodil s trasucim sa zaludkom do skoly popripade som klamal rodicom zo strachu ze som chory dakujem pekne..

karbinos

Prečo to davaš na tuto stranku? Čo študuješ?
Možno že inde, by bolo lepsie sa spýtať.
Nie je to náhodou vymyslené?
Prajem ti dobre študium, ak si študent

prevanovic

Načo ti je dotazník, to je len vzorka a nie celé slovensko.
Takto ti poviem, žiadny narod na seba nekydá tak ako Slovensko.
Miesto spoluprace vidno, vykrikovanie, kto čo urobil zle-neviem či by to ten čo vykrikuje urobil lepšie,asi nie.
Ľudia chcu bežný život, nezaujima ich naťahovanie sa medzi sebou.
Určitá časť ľudí,to robí a navyše to prezentuje aj v slov. dielach.
My sme iní ako ostatné krajiny, musime prACovať a vorít podla seba,
nie opakovat, ani vyrábat podobné diela.Tradičná rodina -ine moc nevieme, sme pohostinní až sa dáme zblbnúť.
Nazor, a pozorovanie. ˇŽiť v prítomnosti,a nie vynašať na ľudí,niektorí sa nevedia brániť, alebo si nevimať a povedať si že ked je taký človek nepríjemný, to je jeho sprostosť.
Mame učiť nasledujucu generáciu, dobru. Čau

dotaznik_bc

Dobrý deň.
Môžete mi prosím k uvedenej téme anonymne vyplniť dotazník?
Ďakujem Vám veľmi pekne za Váš čas a ochotu.

Link:
docs.google.com