Prvá pomoc pri popáleninách

Táto diskusia patrí k článku: Prvá pomoc pri popáleninách
Prvá pomoc pri popáleninách

Popálenina je poranenie, ktoré vzniká pôsobením tepla, elektrického prúdu a horúcich látok tuhého, tekutého aj plynného skupenstva na kožu a povrchové sliznice.Môžu spôsobiť poškodenie tkaniva v rozličnom rozsahu.

Tima156778

Zdravím, píšete že pri popálenínach kyselinami treba vyplachovat postihnuté miesto vodou ale nie som si istá ci je to správny postup keďže vodu do kyseliny nesmieme naliať - vzniká pri tom teplo (čiže väčšia popalenina). Chcem sa preto spýtať či nie je potrebné najprv ranu strieť a tak ju neurtalizovat?

Lewiess

U našich detí je ako prvá pomoc najlepším riešením dezinfekčný zalve krém, ktorý pomáha hojeniu rán :))

debbie12

Mám veľmi citlivu pokožku na popáleniny. Problémy som mala dlhe roky bud bola voda príliš horúca, alebo príliš studena...stale niečo. Opuchy, popalenie, sucha koža, svrbenie,....Niečo hrozne proste! Až ked som si kúpila www.tatramat.com a našla si tú správnu teplotu na pitie, umývanie, kupanie, moje problemy su konečne preč. chvalabohu :)

debbie12

Mám veľmi citlivu pokožku na popáleniny. Problémy som mala dlhe roky bud bola voda príliš horúca, alebo príliš studena...stale niečo. Opuchy, popalenie, sucha koža, svrbenie,....Niečo hrozne proste! Až ked som si kúpila www.tatramat.com a našla si tú správnu teplotu na pitie, umývanie, kupanie, moje problemy su konečne preč. chvalabohu :)