Prevencia proti detskej obezite

Táto diskusia patrí k článku: Prevencia proti detskej obezite
Prevencia proti detskej obezite

Svetová zdravotnícka organizácia označila obezitu za najväčší zdravotný problém súčasnosti a varuje pred globálnou epidémiou.Väčšina odborníkov ako aj medzinárodné dokumenty odporúčajú začať prevenciu epidémie obezity už v detskom veku, kedy majú tieto programy väčšiu šancu na úspech, než v dospelosti.

alexaja

prevencia je veľa pohybu a zdravá strava, veľa detí neje zeleninu a jedia len hranolky pizzu a iný fast food

stuart999

Určite by som prelustrovala internet. My sme napríklad objednávali na cyklospeciality, spolu aj s kolobežkou pre druhého :)

bianca.pp

Ahojky, mozete mi prosim doporucit nejaky bicykel pre 4 rocnu dceru? chcem ju naucit bicyklovat, urcite by jej to v mnoho veciach pomohlo, aby zacala trosku sportovat...

Milok

stači pravidelny šport a neprejedat sa. Velmi vela deti sa v dnešnej dobe chodi bicyklovat a je to skvele. Som rada, že deti travia čas aktivne a nie hraním PC hier

ahjajjaj

podľa mňa je okrem pohybu dôležitá aj strava. Žiadne čipsy, sladkosti s mierou, jesť viackrát za deň v menších porciách. Kaderníčka mi hovorila, že jej 10 ročná dcéra zje na raňajky dva krajce chleba s vajíčkom, na desiatu dva rohlíky, obed má v škole, na olovrant koláče s mliekom a na večeru buď niečo varené, alebo pečenú klobásu so zeleninou a chlebom.
Oproti tomu má moja dcéra 13 rokov, jedáva na raňajky 1 koláč s kakaom, alebo cereálie s mliekom, na desiatu banán alebo jablko, na obed dostáva ho v škole, keď je doma, tak polievku - asi 3/4 porcie ako pre dospelého človeka, druhý chod asi 1/2 porcie dospelého človeka, olovrant jogurt, alebo ovocie s kúskom nanuku, večera krajec chleba so syrom a so šunkou, rajčinami a sezónnou zeleninou: reďkovka, cibuľka
Večer pred spaním si dá ešte šálku mlieka s medom. Pri výške 162 cm váži 42 kg, čo je dosť málo, ale v poslednom čase pribrala a vyzerá to tak, že bude ďalej priberať, lebo jesť jej chutí, len častejšie zje toho menej, lebo nevládze.

Novino

no stači sa hybat. MOje to maj ako samozrejmost a snažime každy den ist na bicykel, alebo kolobežku. Je to relax pre mna po praci a pre nich po školke

hanahan

Dcéra mala tiež pár kilo navyše, pomohol bicykel. Kúpili sme jej kvalitný odlahčený bicykel, ktorý sa jej páčil a veľmi ju to bavilo. V lete behala aj pol dňa na ňom, keď bolo dobré počasie.