Minerály v ľudskom organizme

Táto diskusia patrí k článku: Minerály v ľudskom organizme
Minerály v ľudskom organizme

Pri výbere minerálnej vody je dôležité preštudovať si tabuľku obsahu jednotlivých minerálov na etikete. V nasledujúcom zozname vám preto predstavíme najdôležitejšie minerály a ich účinky na ľudský organizmus.

Budmezdravi

Pokiaľ nemáte nedostatok niektorého minerálu, tak je ideálne pit obyčajne stolové vody, ktoré obsahujú minimum minerálov. Dlhodobé pitie minerálnych vôd môže naozaj viesť k vzniku obličkových kameňov, z toho dôvodu sa odporúča ich pravidelne obmieňať.
Ak trpíte nedostatkom niektorého prvku, v prvom rade treba upraviť stravu a minerálky sú vhodnou doplnkovou alternatívou na ich zvýšený príjem.
Melasa nie je vhodná pokiaľ sa chcete zbaviť cukru v strave. Ide o odpadový produkt výroby bieleho cukru, ale aj tak ide o formu rafinovaného cukru. Jedna lyžica melasy obsahuje 15 gramov cukru. Pozitívne na nej je len to, že okrem neho obsahuje aj nejaké vitamíny a minerály.

Budmezdravi

Pokiaľ nemáte nedostatok niektorého minerálu, tak je ideálne pit obyčajne stolové vody, ktoré obsahujú minimum minerálov. Dlhodobé pitie minerálnych vôd môže naozaj viesť k vzniku obličkových kameňov, z toho dôvodu sa odporúča ich pravidelne obmieňať.
Ak trpíte nedostatkom niektorého prvku, v prvom rade treba upraviť stravu a minerálky sú vhodnou doplnkovou alternatívou na ich zvýšený príjem.
Melasa nie je vhodná pokiaľ sa chcete zbaviť cukru v strave. Ide o odpadový produkt výroby bieleho cukru, ale aj tak ide o formu rafinovaného cukru. Jedna lyžica melasy obsahuje 15 gramov cukru. Pozitívne na nej je len to, že okrem neho obsahuje aj nejaké vitamíny a minerály.

tetulkaaa

Ak chcete doplnat vsetky mineraly v prirodnej forme, tak potom uzivajte trstinovu melasu spolu s vit.C bud v tabletkovej forme, citronova štava atd. Treba pit roiboos čaj a vylučit na minimum cukor v čom pomaha prave ta melasa, kedze si ju mozete pridavat do čaju, kavy, kolačov atd..

RNG

Kedze soduka potrebujeme denne vyse 2000 mg, draslika 2500 az 4000 mg, vapnika 1500 mg, horcika 800 mg a podobne, vzhladom k tomu mineralne vody toho vela neposkytnu, naopriek vsetkej reklame. Voda nie je zavazny zdroj mineralov a mocom odchadza ovela viac, nez dostanez vo forme roznych mineralnych vod. Naviac anorganicka forma mineralov vo vode je pre telo nevhodna a ludia co ich piju, najma silne mineralizovane maju velmi casto oblickove kamene. mam to aj osobne odpozorovane na ludoch napr co piju v Lucenci "zdravu artezsku vodu", kde si kazdy moze vsimnut usadeniny na kohutikoch, kde logicky tie usadeniny sa usadzuju aj v tele ludi, co to piju. A to mam potrvrdene aj na tych ludoch, kde ladvinove kamene su skor pravidlo, ako vynimka.

lili666

Ahojte ,

tiež som dlhšie hladala akú mineralku vybrať, vzhľadom na pomerove zastúpenie minerálov.
Najpriaznivejšie mi vyšla Gemerka, hlavne kvôli vhodnemu pomeru zastupenia Ca:Mg (3:1). Magnézium zmierňuje bolesti hlavy, stavy
podráždenia, úzkosti a napätia. Jeho efektívne vstrebávanie zabezpečuje práve vápnik. Vápnik je nevyhnutný pre vývoj a spevnenie kostí. Kedže najprirodzenejším a najefektívnejším spôsobom prijímania týchto minerálov je ich prijímanie z vody. Práve minerálna voda Gemerka poskytuje zastúpenie týchto životne dôležitých minerálov v optimálnom pomere.

Kassandra

Pokiaľ zháňate nejaké doplnenie vápnika , tak sama by som odporučila Proenzi Lady CalciCube . Už si ho kupujem asi posledných 6 mesiacov a pozorujem aspoň trochu nejaké zmeny . Prestali ma brnět nohy a mám viac energie , tak to asi funguje .